٠٨:١٦ ٢٩/٠٣/١٣٩٨
عمومي
با حضور رييس و اعضاي جهاد دانشگاهي برگزار شد؛
همايش ميثاق دانشگاهيان با آرمانهاي امام خميني(ره)

جمعي از دانشجويان، رييس و معاونين و اعضاي جهاد دانشگاهي، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها و برخي مقامات وزارت علوم تحقيقات و فناوري با حضور در حرم امام(ره)، با نثارگل به مقام شامخ بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اداي احترام و با آرمان‌هاي امام(ره) تجديد ميثاق كردند.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،حجت‌الاسلام والمسملين محمديان رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، محمدحسين يادگاري رييس جهاد دانشگاهي، قدياني رييس سازمان بسيج دانشجويي، زياري رييس دانشگاه پيام نور، ايماني رييس دانشگاه علم و فرهنگ، خواجه‌سروي معاون فرهنگي اجتماعي وزير علوم، طيبي رييس جهاد دانشگاهي واحد علم و صنعت، منتظري رييس پژوهشكده  علوم بهداشتي جهاد دانشگاهي، زجاجي معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي و ... از جمله حاضران در مراسم بيست و دومين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني(ره) بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي بودند.

در حاشيه اين مراسم مسولان و دانشگاهيان با نماينده ولي فقيه در دانشگاه‌ها ديدار و به شكرانه 22 سال رهبري و زعامت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با مقام معظم رهبري نيز تجديد بيعت كردند.

در ادامه اين مراسم ـ در روزي كه به نام روز ميثاق جوانان و دانشگاهيان با امام(ره) نامگذاري شده است ـ ميثاق‌نامه‌ جوانان و دانشگاهيان با امام(ره) توسط رييس دانشگاه هنر و همچنين ميثاق‌نامه جهادگران جهاد دانشگاهي قرائت شد.


متن كامل ميثاق نامه جهادگران جهاد دانشگاهي با آرمان‌هاي حضرت امام خميني (ره) و تجديد بيعت با حضرت آيت ا... العظمي خامنه اي (مدظله العالي) به شرح زير است.

                                                  بسم الله الرحمن الرحيم

پيدايش انقلاب اسلامي با هدايت و رهبري شخصيتي بود كه اسلام ناب را از اسلام آمريكايي جدا كرد و طعم شيرين نعمت برخورداري از وجود يك رهبر الهي و انقلابي را به كام تشنه ملت ايران و همه حق مداران عالم چشاند .
انقلاب اسلامي ايران،  تداوم راه پيام آوران الهي و به ويژه پيامبر اكرم (ص) و جانشينان راستين آن حضرت (عليهم السلام) بوده و رهبري حضرت امام خميني (ره) نيز در تأسي از آن پيشوايان ديني بوده است .
آري، امام روح الله (ره) همه خطوط هدايت را از رهنمودهاي ديني دريافت نمود و هدف اصلي نهضت اسلامي ايران را، جهاني تعريف و تبيين نمود و ماموريت ديني را به درون مرزهاي ايران اسلامي محدود نكرد و مباني توحيدي اسلام ناب محمدي را به تمام دنيا و يه ويژه امت اسلامي ابلاغ و اتمام حجت نمود و  امروز هر ناظر آزاده و منصفي كه به تحليل بيداري اسلامي ملت‌هاي مسلمان بپردازد، بي شك آن را ثمره‌اي از حركت سياسي الهي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران خواهد يافت .
ايشان موشكافانه و مشفقانه خطر وابستگي به غرب و شرق را به جامعه دانشگاهي گوشزد مي‌كرد و معني اسلامي شدن دانشگاه ها را استقلال آنها از قطب هاي قدرت و زر و زور مي‌دانست و دانشگاهيان را از پيروي ناآگاهانه از دانشگاه‌هاي غربي ، شرقي بدليل ناتواني شان در رساندن عالم طبيعت به مرتبه توحيد منع مي‌نمود؛
اينك اعضاي نهاد انقلابي جهاد دانشگاهي در آستانه بيست و دومين سالگرد ارتحال ملكوتي رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) بار ديگر پايداري و دلبستگي خود را به آرمان‌هاي والاي آن عزيز سفر كرده و تبعيت از ولايت و رهبري و هدايت هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... العظمي خامنه اي (مدظله العالي) اعلام نموده و عزم خود را براي پيشرفت علمي و فرهنگي كشور و تحقق الگوي اسلامي ايراني پيشرفت دانش بنيان به نمايش مي‌گذارند.
اعضاي اين نهاد انقلابي در اين مكان مقدس بار ديگر هم پيمان شده و سوگند ياد مي‌نمايند كه با تمسك به ايمان اسلامي ، استمرار حركت جهادي و حفظ روحيه انقلابي خود در مسير تحقق آرمان‌هاي حضرت امام خميني (ره) و منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي گام برداشته و حرف گزين و برتر جهاد دانشگاهي را به ميدان عمل آورده و همچون گذشته، نظام مقدس اسلامي را به سمت سربلندي ، عزت و استقلال حقيقي پيش ببرند.
جهاد دانشگاهي ضمن دعوت از آحاد ملت شهيدپرور ايران اسلامي بويژه جوانان دانشجو به تدبّر در وصيت نامه سياسي – الهي حضرت امام خميني (ره) و ياري جستن از روح بلند ايشان براي حضور آگاهانه در عرصه‌هاي مختلف جهادي، اميدوار است با تمسك به ولايت مطلقه فقيه و تداوم راه امام(ره) و شهداي والامقام به رسالت ديني و انقلابي خود در مسير تحقق استقلال، عزت ، خودباوري و ريشه كني احساس ناتواني از فرهنگ كشور عمل نمايد.

                                                                                                             بحول الله وقوته
                                                                                                          محمدحسين يادگاري
                                                                                                          رييس جهاد دانشگاهي
                                                                                                                1390/3/9    
                                   

١٩:٢٩ ٠٩/٠٣/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد