١٣:٥٨ ٠٧/٠٤/١٤٠١
معرفي کتاب
محبت و معرفت

يكي از آداب نيكو و سنن پسنديده و اعمال حسنه در ميان پيروان اديان آسماني ، وصيت كردن است . حضرت علي (ع) در جايگاه پدري خيرخواه و دلسوز و مجرب و كارآزموده، طي وصيت نامه اي با بياني دلنشين و روح افزا و ايمان زا به ارشاد و هدايت همه فرزندان معنوي خود يعني امت مسلمان پرداخته است . هرچند در ظاهر مخاطب اين وصيت ، امام حسن مجتبي (ع) و بنا به قولي ضعيف ، محمد حنفيه مي باشد ، ولي لحن و سياق و مضامين پيام به گونه اي است كه به هيچ وجه نمي توان محتواي آن را اختصاص به فرزند صلبي آن حضرت داد. حتي اگر به فرض محال ، احتمال اختصاص به امام حسن (ع) نيز داده شود ، به علت اشتمال اين وصيت به سفارش ها و توصيه هايي كه منطبق با آموزه هاي حياتبخش قرآن است ؛ برهمه مسلمانان به ويژه پيروان اهل بيت شايسته است كه آخرين پيام هاي پدر امت را بخوانند و بفهمند و تا حد مقدور خالصانه به آنها عمل و حق شيعه بودن را ادا نمايند .
اين كتاب شرح مختصري بر وصيت حضرت علي (ع) به امت مسلمان است تا علاقه مندان با انديشه‌هاي اين اختر تابناك، بيشتر آشنا شوند و در عصر از خودباختگي از سرعت فراموش شدن ارزش ها كاسته شود و در دنياي وانفسا و هياهوي مكاتب الحادي و فريبنده سخني هم از گنج هاي جاويدان علوي به ميان آيد و زخم خوردگان جاهليت جديد دريچه اي به سوي نور فراروي خود داشته باشند.
لازم به ذكر است اين كتاب در قالب 285 صفحه و با قيمت 29000 ريال در دسترس علاقه مندان و دين پژوهان قرار گرفته است .

١٥:٤١ ٠٣/١٠/١٣٨٤
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد