٠٢:٤٣ ١٢/٠٩/١٤٠١
گزارش
رييس جهاددانشگاهي در مراسم توديع و معارفه رئيس جهاددانشگاهي واحد تهران ؛
جهاددانشگاهي با حضور همه دستها، فكرها و روح هاي زنده يك نهاد پويا است

مراسم توديع و معارفه رئيس جهاددانشگاهي واحد تهران دوشنبه 16 آبانماه سال جاري با حضور دكتر منتظري رئيس جهاددانشگاهي ، حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه تهران ، هيات رئيسه دانشگاه تهران و ... در محل اين دانشگاه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي ، در اين مراسم حميدرضا فرهمند به عنوان رئيس جديد جهاددانشگاهي واحد تهران معرفي و از خدمات مهندس شريفي زاده تقدير شد .
دكتر منتظري رئيس جهاددانشگاهي در اين مراسم طي سخناني با تشكر از زحمات مهندس شريفي‌زاده و اعضاي سابق واحد ، جهاددانشگاهي را نهادي زنده و پويا عنوان كردند و افزودند : موفقيت هاي جهاددانشگاهي واحد تهران مرهون تلاشهاي مديريت و اعضاي سابق واحد ، رئيس دانشگاه تهران ، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران و تشكل هاي دانشجويي است و همه در اين موفقيت ها سهيم هستند .
رئيس جهاددانشگاهي با اذعان به وجود نامهرباني هايي كه باعث تغيير نام از جهاددانشگاهي واحد دانشگاه تهران به واحد تهران شد در اين مورد افزود : نامهرباني ها باعث شد كه نام جهاددانشگاهي  دانشگاه تهران تبديل به واحد تهران شود ،‌ما از ابتدا جهاددانشگاهي دانشگاه تهران بوديم مانند ساير واحدهاي جهاددانشگاهي اما معلوم نشد به چه دليل به ما گفته شد تاريخ مصرف شما تمام شده است و از دانشگاه بيرون برويد . در آن سالها برخي نقشه داشتند تا اين نهاد را نابود كنند. ما اميدواريم كه دوباره با همان نام جهاددانشگاهي دانشگاه تهران فعاليت كنيم چون همراه با تاريخ و هويت دانشگاهي بودن ماست .
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي درادامه با اشاره به پويايي و نوآوري  در جهاددانشگاهي ، در اين زمينه گفت : جهاد با حضور همه دستها ، فكرها و روح هاي زنده يك نهاد پويا و زنده است و اميدواريم هر روز شاهد تلاش جديدي از اين نهاد باشيم .
دكتر منتظري با اعلام خبر تشكيل «سازمان توسعه نوآوري دانشجويان كشور » افزودند : «سازمان توسعه نوآوري دانشجويان كشور » بزودي گشايش مي يابد كه طرح آن توسط مهندس فرهمند داده شد و ما اميدواريم مصوبه آنرا از هيات امناء جهاد بگيريم .
وي افزودند : اين سازمان جديدي است براي توسعه نوآوري دانشجويان كشور كه در راستاي توسعه علم ، استقلال و آباداني نظام جمهوري اسلامي ايران تشكيل خواهد شد .
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران در سخناني ضمن اشاره به وجود روحيه جهادي در اين نهاد انقلابي به تعريف مقام معظم رهبري از جهاددانشگاهي پرداخت و در اينباره گفت : تعريف كوتاه مقام معظم رهبري بهترين و شايسته ترين تعريف براي اين نهاد است كه گفتند : «جهاددانشگاهي يك نهاد نيست ، يك فرهنگ است » .
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران سپس به فرهنگ دين باوري ، خردورزي و پويايي در جهاددانشگاهي اشاره كرد و گفت : كساني كه شخصيت ديني ، علمي و سياسي آنها در اين نهاد شكل گرفته است ، كوشيده اند در تمام عرصه ها و فعاليتها ، جهادي خستگي ناپذير  داشته باشند .
ابوترابي در ادامه با يادآوري تجربه موفق مهندس فرهمند در جهاددانشگاهي واحد تهران افزود : جهاددانشگاهي واحد تهران ميزبان كسي است كه خاطرات تلاش و زحمات آنرا به ياد دارد .
وي با آرزوي همكاري گسترده نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها در تمام عرصه ها با جهاددانشگاهي افزود : من هميشه آرزو داشته ام كه نهاد رهبري در دانشگاه در همه حوزه ها با نهاد جهاددانشگاهي به تمام معنا گره بخورد و نه دو بازوي هماهنگ ، بلكه يك دست براي رسيدن به اهداف واحد باشند .
ايشان در خاتمه اظهار اميدواري كرد: اين انتخاب و آغاز مبارك بتواند به اين مهم و همكاري ، نزديك تر و در نهايت موفق به انجام هرچه بهينه تر و شفاف تر آن شود .
دكتر فرجي دانا رئيس دانشگاه تهران نيز در اين مراسم با ابراز افتخار از دوران فعاليت خود در جهاددانشگاهي ،  افزود : از دوران افتخار من زماني بوده كه در كنار عزيزان اين نهاد به عنوان عضو كوچكي از جهاددانشگاهي به پژوهش در زمينه جنگ پرداختم و خاطرات آن دوران هميشه با من است .
رئيس دانشگاه تهران جهاددانشگاهي را يك حركت فرهنگي نظام جمهوري اسلامي عنوان كرد و افزود : بايد به جهاددانشگاهي به ديد فرهنگي نگاه شود و نه با نگاه توليد ثروت .
فرجي دانا با اشاره به تغيير نام جهاددانشگاهي دانشگاه تهران به واحد تهران خواستار ناميدن اين واحد با نام جهاددانشگاهي واحد دانشگاه تهران شد و ابراز اميدواري كرد كه نزديكي  ارگانيك جهاددانشگاهي واحد تهران با دانشگاه تهران در آينده بيشتر شود .
مهندس فرهمند رييس جديد جهاددانشگاهي واحد تهران نيز با تبريك به مهندس شريفي زاده به علت اتمام موفق  مسووليت هايش به عنوان رييس جهاددانشگاهي واحد تهران تصريح كرد : سنت حسنه اي است كه نيكي هاي گذشتگان گرامي داشته شود و سعي در رفع كاستي هاي آنها شود . اميدوارم من نيز بتوانم با كمك هاي ايشان و ديگردوستان اين مسووليت را با موفقيت به خاتمه برسانم .
رييس جديد جهاددانشگاهي واحد تهران در ادامه از حسن ظن دكتر منتظري در انتخاب ايشان تشكر كرد و ابراز اميدواري كرد كه انتظارات رئيس جهاددانشگاهي را برآورده سازد .
فرهمند در پايان به جايگاه اجر و پاداش انسان در قرآن و دين مبين اسلام اشاره كرد و افزود : در آنچه رسالت و وظيفه است پاداش و اجري طلب نمي كنيم كه اجر انسان با خداست
«ملكا ذكر تو گويم كه تو پاكي و خدايي                 نروم جز به همان ره كه توام راهنمايي »
مهندس شريفي زاده رئيس سابق جهاددانشگاهي واحد تهران نيز در سخنان مبسوطي به گزارش عملكرد و تجربه هفت ساله عملكرد خود در جهاد واحد تهران پرداخت .
ايشان در حاليكه اشگ بر گونه هايش مي لغزيد عدد هفت را به نشانه هفت سال فعاليت در جهاد واحد تهران عددي متفاوت عنوان كردند و در اين مورد افزود : من هفت سال اين مسووليت بزرگ را بر عهده داشتم و بارها و بارها در رفع مشكلاتم لطف خدا را شاهد بودم . امروز نيز بسيار خوشحالم كه اين مسووليت از شانه من رها مي شود و خوشحالترم كه آن به اهلش سپرده مي شود .
شريفي زاده سپس با اشاره به عدم ارتباط تغييرات در جهاددانشگاهي با تغييرات حكومتي ، گفت :  سياست جهاددانشگاهي به گفته دكتر منتظري پيروي از رهبري و حمايت از دولت است .
وي افزود: جهاددانشگاهي نهادي انقلابي است و همواره انقلابي خواهد ماند ، سعي ما بر اين است كه دستاوردهاي انقلاب را حفظ كنيم و با تلاش هاي علمي و فرهنگي جامعه اي پويا داشته باشيم .
مديريت اسبق جهاددانشگاهي واحد تهران در ادامه به گلايه از دانشگاه تهران پرداخت و در اين زمينه گفت : ما در جهاددانشگاهي واحد تهران سعي كرديم سياستهايمان را تدوين كنيم و به منصه ظهور برسانيم، گاهي موفق و گاهي ناموفق بوديم اما در اين ميان دانشگاه تهران گرچه در حرف همواره همراه ما بود اما در عمل بسيار ضعيف بود .
وي افزود : شايد اشتباه از مديريت من بود كه نتوانستم به درستي حمايت و پتانسيل بالقوه اي كه در دانشگاه تهران وجود دارد را جذب كنم . البته شايد دانشگاه نيز اين اشتباه را مي كرد كه چون قديمي تر از جهاددانشگاهي است نمي‌تواند تعامل مناسبي با يك نهاد تازه تاسيس داشته باشد . من تلاشهاي زيادي كردم تا بتوانم اعتماد دانشگاه را جلب كنم و تعامل سازنده اي ايجاد كنم اما متاسفانه موفق نبودم .
شريفي زاده سپس به گزارش عملكرد خود با استفاده از اسلايد پرداخت و در اينباره به 320 نيروي انساني شاغل در جهاددانشگاهي واحد تهران اشاره كرد و گفت: ماهيانه حدود 120 ميليون تومان حقوق اين پرسنل بود و اين بجز هزينه هاي جانبي بود .
وي افزود : جهاددانشگاهي در حالي كه به شير نفت و پول حاصل از آن وصل نيست و ارثيه اي هم نداشته و ندارد و همچنين با توجه به اختصاص مبلغ كمي از بودجه به اين نهاد همواره براي تهيه حقوق پرسنل و هزينه هاي خود با مشكل مواجه است و جهاددانشگاهي واحد تهران نيز از اين مقوله مستثنا نبود.
در پايان اين مراسم هدايايي به رسم يادبود به مهندس شريفي زاده اهداء شد .

 

١٥:٠٦ ٢١/٠٩/١٣٨٤
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد