١٨:٢٦ ٠٩/٠٤/١٤٠١
همايش ها و جشنواره ها
از سوي جهاددانشگاهي ؛
همايش علمي "حكمت و بازانديشي سنت نبوي" برگزار مي‌شود

همايش علمي "حكمت و بازانديشي سنت نبوي" به همت جهاددانشگاهي و با همكاري مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران و دانشگاه تهران طي روزهاي اول و دوم اسفند ماه در دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي، در اين همايش كه با حضور جمعي از اساتيد برجسته و شخصيت‌هاي علمي كشور برگزار مي‌شود، سخنراني‌هاي مختلفي با عناوين "تفاوت ميان سنت انديشي و بنيادگرايي" ، "اصل وفاي به عهد در سنت نبوي" ، "پيامبر در آيينه آيات و روايات" و "سنت نبوي ، زيست اخلاقي و بهره‌وري از دنيا" ارايه مي‌شود.
براساس اين گزارش ، "موانع بازانديشي و تحقق سنت نبوي"، "سنت نبوي و امكان زندگي اخلاقي و مؤمنانه در دوران مدرن" ، "تمسك به سنت براي مخالفت با حكمت" ، "علم و سنت" ، "پيامبر در آيينه قرآن و روايات"، "سنت نبوي و نقش آن در هويت ديني مسلمانان" و "هرمنوتيك جديد و فهم سنت نبوي" از ديگر محورهاي اين همايش است.
اين گزارش حاكي است، در اين همايش همچنين اساتيد حاضر در زمينه مباحثي نظير "خردورزي در سيره نبوي" ، "سنت نبوي و عدالت كيفري"، "مقام عقل ، حكمت و عرفان در سنت نبوي" ، "نگرش حضرت رسول به اديان ديگر"، "بازانديشي سنت معنوي نبي در دوره مدرن" و "مقايسه مفهوم سنت در مذاهب اسلامي" سخنراني مي‌كنند.
گفتني است ، مراسم افتتاحيه اين همايش اول اسفند ماه در تالار فردوسي دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.ح/الف


١١:٢٥ ٣٠/١١/١٣٨٥
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد