١٧:٥٧ ٠٩/٠٤/١٤٠١
همايش ها و جشنواره ها
چهارمين همايش «اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان» برگزار مي‌شود

چهارمين همايش «اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان» روز چهارشنبه 28 آذر ماه در تالار شهيد دهشور دانشكده علوم پايه دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.
جمال رحيميان معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد تهران و دبير «همايش اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان» در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر گفت: در اين همايش كه به همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد تهران و با حضور جمعي از مسؤولان فرهنگي كشور برگزار مي‌شود، از دانشجويان و گروههاي دانشجويي فعال در زمينه‌هاي امداد و نجات، دفاع از تماميت ارضي كشور و امور خيريه و بشر دوستانه، با اعطاي تنديس ملي فداكاري يا لوح تقدير تجليل مي‌شود.
وي اظهار داشت: اين همايش همه ساله و در ايام سالگرد فاجعه انساني در زلزله بم با هدف بسط، احيا و گسترش ارزشهاي الهي و انساني، ترويج فرهنگ ايثارگري، تشويق دانشجويان به شركت در فعاليت‌هاي امدادي و امور خيريه، تقويت روحيه‌ وطن پرستي و تقويت ارزشهاي فرهنگ ملي و ديني برگزار مي‌شود.
وي همچنين با اشاره به برگزاري نمايشگاهي از دستاوردهاي برخي سازمانهاي مشاركت كننده در آستانه برگزاري چهارمين همايش اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان، گفت: اين نمايشگاه تا روز چهارشنبه در دانشكده علوم پايه دانشگاه تهران داير است.
معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد تهران در ادامه خبر داد: دبيرخانه همايش امسال در راستاي ترويج فرهنگ اهداي خون در جامعه دانشگاهي، در برنامه‌اي با عنوان « شايد در همين حوالي» اقدام به استقرار يك پايگاه سيار انتقال خون در دانشكده علوم پايه دانشگاه تهران كرده است.
به گفته وي، دانشجويان و دانشگاهيان تا روز سه‌شنبه مي‌توانند با حضور در اين پايگاه و اهداي خود خود، در اين امر خداپسندانه شركت كنند.
رحيميان در ادامه گفت: دبيرخانه همايش «اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان»، امسال از يك نفر از دانشگاهيان به پاس اهداي بيش از يك‌صد مرتبه خون و همچنين خانواده دانشجوي دچار مرگ مغزي كه با اهداي اعضاي فرزند خود، چند انسان نيازمند را حيات دوباره بخشيد، نيز تقدير و تجليل مي‌كند.
دبير همايش «اعطاي تنديس ملي فداكاري به دانشجويان» در خاتمه گفت:‌ اين همايش با مشاركت معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران، اداره كل فرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، سازمان جوانان جمعيت هلال احمر، دبيرخانه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، كميته امداد حضرت امام خميني (ره)، سازمان انتقال خون، سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي و سازمان ملي جوانان استان تهران برگزار مي‌شود.ح/الف

١٥:٥٨ ٢٦/٠٩/١٣٨٦
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد