١٧:٥٣ ٠٩/٠٤/١٤٠١
همايش ها و جشنواره ها
مهلت ارسال آثار دوازدهمين دوره پايان نامه دانشجويي تمديد شد

مهلت ارسال آثار به دبير خانه دوازدهمين دوره پايان نامه سال دانشجويي و هشتمين دوره پژوهش برتر دانشجويي تا 27 اسفند ماه 86 تمديد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی،اين سازمان  كه باهدف ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های علمی ـ پژوهشی دانشجویان و ارج نهادن به استعدادهای برتر دانشجویی، دوازدهمین دوره پایان نامه سال دانشجویی را برگزار می کند،در نظر دارد این جشنواره را همچون دوره هاي گذشته در سه بخش اصلی، جنبی و ویژه برگزار نمايد.
در بخش اصلی این جشنواره پایان نامه های فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه ها و حوزه های علمیه  در تمامی رشته ها و گروه های شش گانه آموزشی شامل؛ فنی و مهندسی ، پزشکی و دامپزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر پذیرفته می شود.
در بخش ویژه، فارغ التحصیلان دانشگاه ها می توانند پایان نامه ها و تحقیقات خود با موضوعات« اتحاد ملی،انسجام اسلامی»،« میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»،« زندگی ، آثار و اندیشه های مولانا»،« استراتژی ها و اقدامات آموزشی، علمی و فرهنگی نهادها و موسسات دولتی جهان اسلام» و «علوم دینی» را به دبیرخانه دائمي جشنواره کتاب و پایان نامه سال دانشجويي ارائه دهند.
در بخش جنبی نیز تمامی پژوهش ها و تحقیقات انجام شده در گروه های شش گانه آموزشی پذیرفته می شود.
بر اساس این گزارش، انتشار نتایج پایان نامه و پژوهش به صورت مقاله در نشریات علمی و پژوهش معتبر، دارای امتیاز ویژه خواهد بود و ارسال چکیده پایان نامه یا پژوهش در یک صفحه A4 نيز الزامی است.
دبیرخانه دائمی کتاب و پایان نامه سال دانشجویی اعلام کرد: پایان نامه های برگزیده و پژوهش های برتر، طی مراسمی در یکی از دانشگاه های کشور و با حضور شخصیت های علمی ـ فرهنگی معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت . هم چنین این دبیرخانه نسبت به چاپ پایان نامه های برتر به صورت کتاب نیز اقدام خواهد کرد.
برابر این گزارش، برای اولین بار در این جشنواره، جوان ترین صاحبان پایان نامه ها، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا معرفی می شوند. هم چنین در این دوره ، برای اولین بار، پایان نامه دانشجویان کشورهای اسلامی، با موضوع «استراتژی ها و اقدامات آموزشی، علمی، فرهنگی نهادها و موسسات دولتی جهان اسلام» پذیرفته می شود.
روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ،دفاع از پایان نامه در سال 85 و 86، ارائه گواهی از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر تایید تاريخ دفاع و نمره ی پایان نامه ، تکمیل و ارسال فرم در خواست به همراه یک نسخه از پایان نامه یا پژوهش، ارسال پایان نامه یا پژوهش برتر، حداکثر تا تاریخ 27  اسفند ماه 86 به دبیرخانه جشنواره را شرايط شركت در جشنواره اعلام كرد.
گفتنی است، پژوهش های طلاب علوم دینی به شرط ارائه مدارک تعیین سطح پذیرفته می شود و جایزه ویژه «علامه شیخ بهایی» امسال نیز توسط نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها به پایان نامه ها و تحقیقات برتر دینی اهدا خواهد شد.ح/الف

١٦:٠١ ٢١/١٢/١٣٨٦
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد