١٨:٤٧ ٠٩/٠٤/١٤٠١
همايش ها و جشنواره ها
از سوي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاددانشگاهي؛
همايش "جوانان و هويت ايراني ، همسازي عناصر ديني و ملي" برگزار مي‌شود

همايش "جوانان و هويت ايراني، همسازي عناصر ديني و ملي" ، آبان ماه امسال با همكاري پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاد دانشگاهی و سازمان ملي جوانان در تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي، اين همايش در چهار محور اصلي مفاهيم و رويكردها (مباني نظري)، مناسبات هويت ملي و ديني در دوره‌ها و كشورهاي مختلف (مقايسه با ايران) ، بررسي هويت در ايران امروز با تاكيد بر مطالعات تجربي، وجوه همسازي عناصر هويت ايراني و نسبت آن با اقتدار و اتحاد ملي و راهكارهاي ارتقاي هويت ديني و ملي جوانان برگزار مي‌شود.
براساس اين گزارش، تبيين مفاهيم مرتبط با هويت، رويكردها و شاخص‌هاي هويت ايراني ، تاثير نقاط تحول ساز تاريخي بر مناسبات هويت ملي و ديني كشورها و وضعيت كنوني هويت ديني، ملي و انقلابي جوانان از ديگر محورهاي  اين همايش است.
اين گزارش حاكي است، تاثيرات نهادهاي اجتماعي، فناوري اطلاعات ، فضاهاي شهري، زيبايي شناسي اسطوره‌ها و ادبيات براين موضوع ، انقلاب رسانه‌اي ، جهاني شدن و هويت ديني و ملي جوانان ايراني و نقد و بررسي سياست‌هاي هويتي در ايران به منظور شكوفايي هويت جوانان از ديگر موضوعاتي است كه در اين همايش مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
اين گزارش حاكي است، همايش "جوانان و هويت ايراني، همسازي عناصر ديني و ملي" در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب اسلامي و با رويكرد نوآورانه، ضمن بررسي ابعاد مختلف هويت ايراني، تمامي وجوه سازگاري مولفه‌هاي ملي و ديني هويت ايراني را در يك مواجهه علمي و با حضور صاحب نظران حوزه و دانشگاه مورد بررسي قرار خواهد داد.
گفتني است، علاقه مندان مي‌توانند خلاصه مقالات خود در محورهاي مذكور حداكثر در ‪ ۲۵۰كلمه شامل مقدمه، اهداف، روش كار و نتايج، تا ‪ ۲۰خردادماه سال جاري به پايگاه اينترنتي همايش به آدرس www.ihss.ac.ir  ارسال كنند. 

لازم به ذكر است، شركت‌كنندگان بايد اصل مقالات ارسالي خود را تا ‪ ۳۱مرداد ماه به دبيرخانه همايش واقع در تهران، خيابان انقلاب اسلامي، خيابان ابوريحان بيروني، خيابان شهيد نظري ، پلاك ‪ ۸۹ تحويل نمايند، ضمن اينكه تلفن‌هاي 5-66951593 آماده پاسخگويي به علاقه مندان مي‌باشد.ح/الف

١٧:٤٩ ٠٧/٠٢/١٣٨٧
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد