١٨:٤٦ ٠٩/٠٤/١٤٠١
همايش ها و جشنواره ها
آبان ماه سال جاري؛
همايش ملي "جوانان و هويت ايراني: هم‌سازي عناصر ديني و ملي " برگزار مي‌شود

همايش ملي "جوانان و هويت ايراني: هم‌سازي عناصر ديني و ملي" آبان ماه سالجاري به همت پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاددانشگاهي برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي، اين همايش با هدف فراهم ساختن زمينه‌هاي تحقق مفاد سند چشم انداز بيست ساله نظام براي تحكيم و تقويت هويت جوانان و كوشش براي بازكاوي و تبيين ابعاد و مؤلفه‌هاي هويت ايراني (ديني، ملي و انقلابي) برگزار مي‌شود.
براساس اين گزارش، شناخت عميق‌تر وجوه هم‌سازي عناصر هويت ايراني و نسبت آن با اقتدار و اتحاد ملي، شناخت عميق‌تر نيازها، آسيب‌ها و عوامل اثرگذار فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي و خانوادگي در ارتقاء و تحكيم هويت جوانان، جلب نظر و بهره‌مندي از مشاركت نخبگان ، صاحب نظران و محققان در عرصه سياست گذاري و برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به هويت جوانان و كوشش براي رسيدن به راهكارهاي مطلوب و متناسب با وظايف دستگاه‌هاي دولتي و مردمي در حوزه هويت جوانان از ديگر اهداف اين همايش است .
اين همايش در پنج محور مفاهيم و رويكردها (مباني نظري) ، مناسبات هويت ملي و ديني در دوره‌ها و كشورهاي مختلف (مقايسه با ايران ) ، بررسي هويت در ايران امروز (با تاكيد بر مطالعات تجربي) ، وجوه هم‌سازي عناصر هويت ايراني و نسبت آن با اقتدار و اتحاد ملي و راهكارهاي ارتقاي هويت ديني و ملي جوانان برگزار خواهد شد.
خاطرنشان مي‌كند، علاقه‌مندان مي‌توانند چكيده مقالات خود را حداكثر تا 31 تير ماه جاري به دبيرخانه اين همايش واقع در تهران ، خيابان انقلاب اسلامي، خيابان ابوريحان ، خيابان شهيد نظري، پلاك 89 ارسال كنند.
گفتني است،پايگاه اينترنتي اين همايش به آدرس
www.ihss.ac.ir  و شماره تلفن‌هاي 5-66951593 پاسخگوي سؤوالات علاقه مندان مي‌باشد.ح/الف

١٨:١٦ ١٠/٠٤/١٣٨٧
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد