٢١:١٥ ١٠/٠٤/١٤٠١
اخبار ديگر رسانه ها
صادرات40محصول فن‌آوران پارك پرديس
رييس پارك فن‌اوري پرديس خبرداد:
ايجادانجمن خيرين توسعه علم و فن‌آوري
هشت برابرشدن توان پارك درحوزه فن‌آوري‌هاي نو
هفتمين اجلاس ساليانه خانواده پارک فن‌آوري پرديس با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مديران عامل بيش از 80 شرکت فن‌آور بخش خصوصي در محل پارک فن‌آوري پرديس برگزارشد.
به گزارش سرويس فن‌اوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مهدي صفاري نيا ــ رييس پارک فن‌آوري پرديس ــ در اين اجلاس گفت: اجلاس ساليانه خانواده پارک فن‌آوري پرديس با هدف همکاري و مشارکت با سه بخش دولت، دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي مختلف فن‌آوري شکل گرفته است.
وي افزود: اين پارک از سال 1380 در زيرمجموعه نهاد رياست جمهوري قرار گرفته و در حال حاضر بيش از 30 شرکت در بخش اراضي و مركز فن‌آوري سراج مستقر شده است.
وي بيان داشت: با راه‌اندازي مركز رشد نخبگان پارک، ارتباط با دانشگاه‌هاي منطقه و طرح ايده ها و طرح‌هاي ويژه در دانشگاه‌ها که امکان تجاري سازي را در پارک فراهم مي کند، آغاز و اقداماتي چون استقرار، خدمات آموزشي و مشاوره‌يي حمايت مالي مي شود.
رييس پارک فن‌آوري پرديس در ادامه به توليدات اين پارک اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 500 محصول شرکت‌هاي پارك در بازار داخلي عرضه شده است.
وي تاكيد كرد: در حوزه فن‌آوري نانو نيز پنج شرکت وارد بازار شده و 40 شرکت هم در حوزه‌هاي مخابرات الکترونيک و نرم افزار فعاليت خود را آغاز کرده اند علاوه بر اين در حوزه زيست فن‌آوري نيز چند شرکت براي بيماران خاص داروي‌هاي ويژه توليد مي كنند.
صفاري‌نيا به حمايت‌هاي مسوولان شهرستاني و استاني از رشد پارک فن‌آوري پرديس اشاره و تصريح كرد: راه‌اندازي چنين پارک‌هايي نيازمند همکاري دستگاه‌هاي ملي و منطقه‌يي و محلي است که اگر عمده مشکلات پارک از جمله حوزه تاسيسات و توسعه پارک با توجه به تقاضاهاي چشمگير حوزه‌هاي مختلف هر چه قسريعتر رفع شود، نتيجه‌اي مطلوب تر را خواهد داشت.
رييس پارک فن‌آوري پرديس همچنين از راه اندازي انجمن خيرين توسعه علم و فن‌آوري ايرانيان خبر داد و گفت: پارک فن‌آوري پرديس از نهادهايي است كه در تاسيس و استقرار انجمن همکاري خواهد داشت.
وي اعلام کرد: با توجه به اينکه اين پارک فن‌آوري فعال ترين پارک بزرگ فن‌آوري در کشور است توانسته در بخش فن‌آوري هاي نوين تا هشت برابر توان خود را افزايش دهد.
رييس پارک فن‌آوري پرديس اضافه كرد: در مجموع 85 شرکت به عضويت پارک درآمده‌اند كه بيشتر اين شرکت‌ها در حال ساخت مجموعه فعاليت‌هاي خود هستند تا در آينده در اين مکان مستقر شوند.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر پارک فن‌آوري پرديس با دانشگاه‌هاي صنعتي شريف و علوم پزشکي تهران ارتباط فعال داشته و با اجراي چندين برنامه در اين دانشگاه ها شرايط را براي اجراي فرصت‌هاي کارورزي و اقدامات ديگر توسط دانشجويان و دانشگاه‌ها فراهم کرده ايم.
در ادامه برگزاري اين اجلاس از شش شركت فعال برتر در حوزه‌هاي صادرات فن آوري‌هاي پيشرفته، همكاري با دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي، انتقال فن آوري و همكاري با طرف هاي خارجي، هم افزايي، ارتقا و توسعه و اصلاح الگوي مصرف تقدير شد.
٠٨:٣٠ ١٤/٠٩/١٣٨٨
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟



تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد