٢٠:٢٩ ١٠/٠٤/١٤٠١
اخبار ديگر رسانه ها
با تقدير از برندگان مسابقات ملي رباتيك خوارزمي
يازدهمين دوره جشنواره جوان خوارزمي برگزار شد
يازدهمين جشنواره جوان خوارزمي، صبح امروز با حضور معاون علمي و فن‌آوري رييس جمهور و وزراي علوم،‌ تحقيقات، فن‌آوري و آموزش و پرورش در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر شروين اميري، دبير اين جشنواره طي سخناني اظهار داشت: در اين دوره از برگزاري جشنواره شاهد ارتقاي سطح كيفي طرح‌هاي ارائه شده نسبت به سال‌هاي گذشته بوديم.
در اين دوره با هدف ارتقاي سطح كيفي برگزاري جشنواره تمام فرايندهاي از ثبت نام و تشكيل پرونده تا لايه‌هاي مختلف كارشناسي و داوري الكترونيكي شده و براي اولين بار سامانه مكانيزه جشنواره خوارزمي رونمايي و آغاز به كار كرد.
وي افزود: در اين دوره از هزار و 927 طرح ثبت نام شده در بخش دانشجويي، هزار و 393 طرح با پرونده كامل در 11 گروه تخصصي كارشناسي و مورد ارزيابي داوري قرار گرفت و در نهايت 45 طرح برتر به هيات داوران ارائه شد و هيات داوران پس از بررسي نهايي در مجموع 25 طرح را در بخش دانشجويي - آزاد به عنوان برگزيدگان نهايي اين دوره از جشنواره تعيين كرد.
اميري خاطر نشان كرد: در بخش دانش آموزي و دوره‌هاي كارداني آموزش و پرورش نيز در مجموع 20 هزار و 394 طرح از سراسر كشور در 12 گروه تخصصي به دبيرخانه‌هاي استاني ارائه شد كه پس از ارزيابي اوليه 764 طرح به دبيرخانه مركزي ارسال و پس از ارزيابي علمي و فني در گروه‌هاي تخصصي تعداد 72 طرح برتر به هيات داوران ارائه شد كه پس از بررسي‌ها و ارزيابي‌هاي هيات داوران تعداد 36 طرح به عنوان برگزيدگان نهايي اين دوره از بخش دانش اموزي جشنواره جوان تعيين شد.
دبير يازدهمين جشنواره جوان خوارزمي اضافه كرد: در سال جاري دومين دوره مسابقات روباتيك خوارزمي نيز تحت پوشش جشنواره جوان خوارزمي در 12 ليگ برگزار شد كه در اين دوره از مسابقات بر اساس نظرسنجي و اعلام نياز از صنايع مختلف با هدف كاربردي كردن فن‌آوري رباتيك در صنعت كشور، چهار ليگ كاملا جديد طراحي شده بود.
وي گفت: در اين دوره از مسابقات از مجموع 357 تيم ثبت نام شده كه نسبت به سال گذشته از رشدي بالاتر از 20 درصد برخوردار بود، در مجموع 30 تيم برتر تعيين و به هيات داوران ارائه شد كه از مجموع برگزيدگان مسابقات روباتيك خوارزمي اعضاي هشت تيم برتر تعيين شدند تا به همراه ساير برگزيدگان جشنواره جوان به بنياد ملي نخبگان معرفي شوند.
اميري ادامه داد: در بخش دانش آموزي مسابقات روباتيك خوارزمي نيز پس از ثبت نام از 219 تيم روباتيك در هفت ليگ و پس از برگزاري مسابقات در نهايت 15 تيم حائز رتبه‌هاي اول تا سوم اين مسابقات شدند.
وي اظهار كرد: در اين دوره از جشنواره علاوه بر مكانيزاسيون فرايندها و بهره برداري از سامانه الكترونيكي جشنواره از ديگر اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقاي كيفيت كارشناسي و داوري طرح‌ها،‌ استفاده از داوران مدعو در جلسات تخصصي هيات داوران، يكسان سازي روال دفاعيه‌ها، طراحي فرم هاي الكترونيكي مختلف جهت اظهار نظر و ارزيابي طرح‌هاي برگزيده با ماهيت‌هاي متفاوت بوده است.
٠٨:٠٢ ٢٢/٠٩/١٣٨٨
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد