١٧:١١ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اخبار ديگر رسانه ها
با انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام؛
ثبت‌نام آزمونهاي فراگير دانشگاه پيام نور آغاز شد
اعلام نرخ شهريه، شرايط ثبت‌نام، ادامه تحصيل و منابع جديد آزموني
با انتشار دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون‌هاي فراگير پيام نور شرايط عمومي و اختصاصي پذيرش، شرايط ثبت نام اتباع خارجي، ‌رشته‌ها و منابع درسي نيمسال دانش پذيري دوره فراگير، شهريه تحصيل، زمان توزيع كارت برگزاري آزمون، ضوابط ادامه تحصيل و ساير اطلاعات لازم براي ثبت نام داوطلبان آزمون‌هاي فراگير منتشر شد، بر اين اساس، ثبت‌نام آزمونهاي فراگير كارشناسي ارشد و كارداني به كارشناسي سال89 دانشگاه پيام نور از امروز يك‌شنبه 13 دي آغاز شده و تا روز پنج‌شنبه 17 دي ماه ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با توجه به شرايط لازم براي ثبت‌نام در اين دوره از آزمون مقطع كارشناسي ارشد، داوطلبان تحصيل در دوره‌هاي فراگير در صورت داشتن شرايط لازم مي‌توانند به عنوان دانش‌پذير كارشناسي ‌ارشد در يك رشته ثبت‌نام و حداکثر در 5 مرکز مجري متقاضي شوند.
امسال 51 رشته كارشناسي ارشد در گروههاي علوم انساني، علوم پايه و فني مهندسي ارايه شده و هر داوطلب واجد شرايط مي‌تواند تنها يك رشته تحصيلي را حداکثر در 5 مرکز از مراكز مجري بر اساس استان اقامت يا اشتغال انتخاب و پس از ثبت‌نام و انتخاب واحد در دوره دانش‌پذيري براي 8 تا 10 واحد درسي اعلام شده براي هر رشته تحصيلي در آزمون پايان نيم‌سال دانش‌پذيري شركت كند.
بر اساس اين گزارش داوطلبان با مراجعه به باجه‌هاي پستي نسبت به خريد کارت اعتباري داراي شماره پرونده‌، نام کاربر و رمزعبور به منظور ورود به سيستم نرم افزاري ثبت‌نام اينترنتي به مبلغ 64 هزار و 500 تومان و دريافت يک جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام مي‌تواند نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند. چنانچه داوطلبي در رشته مورد نظر پذيرفته شد پس از پذيرفته شدن و دانشجو شدن بايد بخش دوم شهريه را پرداخت كنند كه هزينه بخش دوم از 681 هزار تومان تا 763 هزار تومان متغيير است.
جزييات ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي ناپيوسته
همچنين ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسي ناپيوسته نيز از 13 دي ماه در10 رشته علوم انساني، علوم پايه و كشاورزي آغاز مي‌شود و داوطلبان با مراجعه به باجه‌هاي پستي نسبت به خريد کارت اعتباري داراي شماره پرونده‌، نام کاربر و رمزعبوربه منظور ورود به سيستم نرم افزاري ثبت‌نام اينترنتي به مبلغ 645هزار ريال و دريافت يک جلد دفترچه راهنماي ثبت‌نام اقدام مي‌كنند.
دانش‌پذيراني كه متقاضي استفاده از خدمات آموزشي هستند، در صورتي كه مراكز مجري امكان ارائه اينگونه خدمات را داشته باشند نام آنها از طريق وب سايت دانشگاه به آدرس www.pnu.ac.ir متعاقباً اعلام خواهد شد و سپس دانش‌پذيران متقاضي با مراجعه به آن مركز مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند.
زمان توزيع كارت ورود به جلسه و برگزاري آزمونهاي فراگير
بر اساس اين گزارش، آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد صبح روز جمعه 31 ارديبهشت و آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته عصر روز جمعه 31 ارديبهشت برگزار خواهد شد و دانش‌پذيران از 27 تا 30 ارديبهشت مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش نسبت به تهيه كارت و راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام كنند.
نحوه اعلام نتايج آزمون
نتايج از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org و دانشگاه پيام‌نور به نشاني www.pnu.ac.ir به اطلاع خواهد رسيد.
داوطلبان توجه داشته باشند كارت اعتباري خود را حتماً تا اتمام كليه مراحل و حداقل به مدت يك‌سال نزد خود حفظ و نگهداري كنند و از قراردادن اطلاعات آن در اختيار ساير افراد جداً خودداري كنند.
گفتني است، ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير كارشناسي فراگير از 20 دي ماه آغاز مي‌شود.
به گزارش ايسنا، متقاضيان براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org مراجعه كنند.
٠٩:٣٤ ١٤/١٠/١٣٨٨
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد