٠٦:٥٣ ١٠/٠٣/١٤٠٢
گزارش
در ديدار با رييس و معاونان جهاددانشگاهي صورت گرفت؛
تاکيد رييس جمهور بر ضرورت تداوم فعاليت هاي جهاد دانشگاهي در مسير آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي

    دكتر محمد حسين يادگاري رييس جهاد دانشگاهي و معاونان اين نهاد صبح امروز( شنبه) با رييس‌جمهور ديدار كردند.

رييس جمهور با تاكيد بر اينكه از جهاد دانشگاهي انتظار مي رود تراز بالاتري از حرکت در مسير آرمان ها و ماموريت هاي ترسيم شده براي اين نهاد را در نظر بگيرد، اظهار داشت : جهاد دانشگاهي بايد ارتباط خود را با بدنه دانشجويي در دانشگاهها هر چه بيشتر تقويت كرده و با روحيه جهادي، قالب شكني و استقامت در برابر سختي ها به فعاليت هاي خود در مسير آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي و امام راحل ادامه دهد.

دكتر محمود احمدي نژاد در آستانه سي و يكمين سالگرد تاسيس جهاد دانشگاهي در ديدار اعضاي هيات رئيسه جهاد دانشگاهي با تقدير از عملكرد موفق و توانمندي ها و ظرفيت هاي بالاي اين نهاد دانشگاهي، گفت: ضرورت دارد جهاد دانشگاهي با ورود به عرصه هاي جديد علمي، تحقيقاتي، آموزشي و فرهنگي كشور فعاليت هاي خود را هرچه بيشتر گسترش دهد.

رييس جمهور خودباوري نشات گرفته از جهاد دانشگاهي را بسيار ارزشمند دانست و اظهار داشت: هدف اصلي انقلاب اسلامي ساختن دنيايي متعالي و بر كشيدن انسان ها به جايگاه درخور شأن حقيقي انسان است و جهاد دانشگاهي با هدف پيگيري بخشي از آرمان هاي انقلاب اسلامي بر اساس تعهد و علم شكل گرفته و طي سي و يك سال فعاليت خود اقدمات و خدمات مطلوبي داشته است.

دكتر احمدي نژاد تصريح كرد: ملت ايران در حوزه انديشه روي مباني خود ايستاده و ظالمانه بودن نظام حاكم بر جهان و جايگزيني آن با نظم عادلانه را فرياد مي زند و تحقق كامل اين هدف نيازمند افرادي است كه در حوزه علم و فرهنگ صاحب انديشه باشند و جهاد دانشگاهي از نهادهايي است كه مي تواند در جهت ورود به عرصه هاي جديد فكري و فرهنگي جهان حركت كند.

رييس جمهور در ادامه با فعاليت هاي جهاد دانشگاهي در زمينه هاي مختلف از جمله فعاليت هاي قرآني را بسيار ارزشمند دانست و اظهار داشت: هنوز زمينه هاي زيادي براي توسعه فعاليت هاي جهاد وجود دارد.

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر ضرورت موج آفريني در حوزه هاي فرهنگي اظهار داشت: براي موفقيت در عرصه هاي فرهنگي بايد از قالب هاي رفتاري خارج شده و البته اين كار نيز نيازمند شجاعت است.

رييس جمهور با اعلام موافقت نسبت به فعال تر شدن جهاد دانشگاهي در حوزه اشتغال با تاكيد بر گسترش فعاليت هاي جهاد در زمينه آشنايي دانشجويان با اقدامات صورت گرفته در كشور و تقويت روحيه خودباوري در فضاي دانشگاهها گفت: آموزشهاي كاربردي جهاد دانشگاهي در حوزه توانمندسازي فراگيران بايد توسعه يابد.

رييس جمهور با تاكيد بر ضرورت پا فشاري بر حق در عملكردها، تصريح كرد : آزادي حقيقي در سايه دين محقق مي شود و بايد تلاش شود تا وجه رهايي بخش دين در دانشگاهها نمود يابد و الگوي ما در اين مسير سيره پيامبر معظم اسلام (ص) و اهل بيت (ع) است.

دكتر احمدي نژاد در ادامه با اشاره به سابقه آشنايي و همكاري خود با جهاد دانشگاهي در دوران حضور در دانشگاه علم و صنعت، اظهار داشت : در آن مقطع برخي افراد مخالف حضور جهاد در دانشگاهها بودند اما همواره بر اين باور بودم كه جهاد دانشگاهي حتماً مي بايست در دانشگاهها حضور و فعال داشته باشد.

رييس جمهورعضو افتخاري هيات علمي جهاد دانشگاهي شد

گفني است،دكتر محمود احمدي‌نژاد در اين ديدار به عضويت افتخار هيات علمي جهاد دانشگاهي در آمد.در اين مراسم كارت عضويت افتخاري هيات علمي جهاددانشگاهي به رييس جمهور اهدا شد.الف/ر
١٨:٥٦ ١٥/٠٥/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد