٠٦:٣٧ ١٠/٠٣/١٤٠٢
گزارش
افتتاح ساختمان جديد مركز درمان ناباروري و سقط مكرر (ابن سينا)

 مراسم افتتاح ساختمان جديد مركز فوق تخصصي درمان ناباروري و سقط مكرر پژوهشگاه فن آوري‌هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي (ابن سينا) صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي، در اين مراسم دكتر محمدحسين يادگاري رييس جهاد دانشگاهي، دكتر گويا رييس مركز مديريت بيماري هاي واگيردار وزارت بهداشت ، مدعويني از وزارت علوم  و جمعي از اساتيد و دانشجويان حضور داشتند.

رييس جهاد دانشگاهي در اين مراسم طي سخناني اظهار كرد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ، جوانان متعهد و انقلابي اين سرزمين هم در دوره دفاع مقدس و هم بعد از آن در عرصه علم و پژوهش و دستاوردهاي زيادي داشته‌اند.

وي پژوهشگاه فن آوري هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي (ابن سينا) را از جمله اين دستاوردها دانست.

دكتر يادگاري به فرمايشات مقام معظم رهبري درخصوص جهاد دانشگاهي اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي اين نهاد را مولود اصلي خود انقلاب دانسته‌اند فلذا ما بايد با تلاش دوچندان در رفع مشكلات و نيازهاي جامعه در بخش هاي مختلف تلاش كنيم.

رييس جهاد دانشگاهي ابراز اميدواري كرد با بازخواني فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي بتوانيم برنامه ريزي‌هاي خوبي براي 30 سال آينده اين نهاد انقلابي داشته باشيم.

وي در پايان از همه جهادگران دانشگاهي خواست تا با همكاري و تلاش خود راه براي رسيدن به جهاد دانشگاهي به قله‌هاي افتخار هموار كنند.

براساس اين گزارش در ابتداي مراسم دكتر آخوندي رييس پژوهشگاه (ابن سينا) گفت: يكي از افتخارات جهاد دانشگاهي اين است كه در خط مقدم درمان ناباروري در كشور است و اين در دو مركز درماني رويان و ابن سينا مشهود است .

وي با اشاره به اهميت بحث درمان ناباروري و مشكلات زوجين نابارور گفت: توسعه علمي و فن آوري در زمينه توليد مثل كشور از اهداف راه اندازي مركز درمان و ناباروري و سقط مكرر بوده است.

دكتر آخوندي به تاريخچه فعاليت در اين حوزه اشاره كرد و گفت: در سال 1378 پژوهشكده بيوتكنولوژي توليد مثل با تاكيد بر پژوهش را راه اندازي كرده‌ايم وسپس در سال 82، مركز درمان ناباروري و سقط مكرر ابن سينا تاسيس شد.

وي ادامه داد: به دليل گستردگي فعاليت و نياز به فضا و امكانات بيشتر ساختمان فعلي را كه امروز افتتاح رسمي ان است  با متراژ 4200 مترمربع تجهيز كرديم.

رييس پژوهشگاه ابن سينا گفت: اولويت‌هايي را درصد كارهاي خود قرار داديم.

وي افزود: در اين مركز سعي كرديم كارهايي كه در موسسه رويان انجام مي‌پذيرد را به به صورت تكراري انجام ندهيم و يا در حوزه‌اي كه آغاز نكرده‌اند وارد شويم.

وي اظهار كرد: در كل مركز درمان ناباروري و سقط مكرر در دو بخش كلينيكي و پاراكيلينكي خدمات ارائه مي‌دهد.

دكتر آخوندي اضافه كرد: در بخش كلينيكي ، اين مركز با دارا بودن كلينيك درمان ناباروري ، كلينيك درمان سقط مكرر، كلينيك درمان‌هاي جايگزين كلينيك پره ناتولوژي و همچنين كلينيك سلامت جنسي به ارائه خدمات مي‌پردازند.

وي گفت: در بحث پاراكلينيك ، كليه خدمات سونوگرافي ، راديولوژي، آزمايشگاهي ، تشخيص طبي، پاتولوژي ، ژنتيك مولكولي نيز ارائه مي‌شود.

دكتر آخوندي همچنين از برنامه ريزي ، طراحي و اقدام جهت تهيه ، بخص ايزوله به منظور ارائه خدمت روش‌هاي كمك به باروري در افراد مبتلا به اين خبر داد.

وي  به بحث بيمه ناباروري اشاره كرد و گفت: بعد از حدود سه  سال پيگيري انجام شده اخيراً بحث بيمه بيماران در حوزه ناباروري به نتيجه رسيده است .

در ادامه مراسم دكتر گويا رييس مركز مديريت بيماري‌هاي فراگير در وزارت بهداشت ، درخصوص نوع همكاري و فعاليت با پژوهشگاه ابن سينا، سخن گفت و اظهار داشت: مطمئنم اين مركز حركت نويني است كه دستاوردهاي آن قطعاً به نفع مردم خواهد بود.

خانم دكتر چمني مسئول كلينيك سلامت جنسي نيز در اين مراسم به معرفي بخش‌ها و تاريخچه فعاليت در اين حوزه پرداخت.

وي محورهاي فعاليت اين كلينيك را آموزش و تشخيص بيماري هاي آميزش ، ويروسها، سلامت جنسي با توجه به خانواده و جوانان و واكسيانسيون ذكر كردند.

گفتني است كلينيك سلامت جنيني امروز به صورت رسمي افتتاح و كار خود را آغاز كرد.

١٤:٣٨ ٢١/٠٨/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد