٢١:٣٩ ١٠/٠٤/١٤٠١
اشتغال
برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی در جهاددانشگاهی واحد همدان
به همت جهاددانشگاهی همدان ، کارگاه آموزشی کارآفرینی و آشنایی با کارآفرینان برتر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان ، "محمد عليپور"،‌ از كارآفرينان برتر استان همدان كه موفق به ثبت اختراعاتي مانند دستگاه پوست كن سير، چرخ و فلكي چنگالي كمباين و زنجير چرخ شده ، در این مراسم شرکت داشت.

 كارآفرين برتر سال 89 استان همدان در مراسم كارآفريني گفت: در مسير كارآفريني مشكلات مالي به مانند سدي است كه گاهي مي تواند آغازگر انگيزه اي نو باشد.

وي ادامه داد: همواره در صورت احساس نياز، كارآفريني شكل مي گيرد و در اينجا بحث استفاده از فرصتها مطرح است كه با توجه به رشد فزاينده در توليد علم عقب ماندن از علوم روز ضرر محسوب مي شود.

عليپور به دانشجويان پيشنهاد كرد: در صورت علاقه به بحث كارآفريني از دوران دانشجويي فعاليت خود را آغاز كنند چرا كه ايده هاي كوچك هم منجر به موفقيتهاي چشمگيري خواهد شد.

وي اعلام كرد: ما در گروه خود اتاق فكري داريم كه به صورت ماهانه در آن جلسه اي تشكيل مي دهيم و مسائل استان و ايده هاي جديد خود را مطرح مي كنيم.

اين كارآفرين برتر استان همدان در ادامه تصريح كرد: در كشور ما علم با صنعت بيگانه است و با يكديگر عجين نيستند و در شهر ما نيز امور همچنان به صورت سنتي انجام مي گيرد.

عليپور در ادامه به ارائه مباحثي درباره اختراعات خود پرداخت.

"فرهاد سماعي" از كارآفرينان برتر استان همدان نيز در اين مراسم حضور داشت و به دانشجويان اذعان كرد: با آغاز طرح هدفمندي يارانه ها در كشور شاهد پيشرفت و ترقي بسيار سريعي هستيم و بدين واسطه مي توان به آينده اشتغال در ايران اميدوار بود.

وي ادامه داد: دانشجويان بايد به سمت يادگيري تكنولوژي و فن حركت كنند .

سماعي بيان كرد: محاسبات مربوط به ساخت نيروگاههاي توليد همزمان برق و حرارت را انجام مي دهيم و مصرف كننده هاي مختلف را بررسي مي كنيم.

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با استقبال خوب دانشجویان موسسه آموزش عالی و علمی کاربردی جهاددانشگاهی همدان مواجه بود.ح/الف

١٣:٢٦ ١٢/١٠/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد