٠٧:٠٦ ١٠/٠٣/١٤٠٢
گزارش
اعضاي جهاددانشگاهي با آرمان‌هاي امام (ره) تجديد ميثاق كردند

صبح امروز يكشنبه  16بهمن ماه مراسم تجديد ميثاق اعضاي جهاد دانشگاهي با آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و امام خميني (ره) و بيعت با مقام معظم رهبري  با حضور رييس و جمع كثيري از اعضاي اين نهاد انقلابي  برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي،در سي‌وسومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و در ايام‌الله دهه فجرو با حضور ،  رييس جهاد دانشگاهي ، معاونين و جمعي كثيري از اعضاي جهاددانشگاهي  در حرم مطهر امام خميني (ره) بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران، مراسم تجديد ميثاق با آرمانهاي امام راحل(ره) و بيعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد.

 

گفتني است به همين منظور ميثاق نامه اي از سوي جهاد دانشگاهي صادر شد.

        ميثاق نامه جهادگران جهاد دانشگاهي با آرمانهاي امام راحل (ره) و شهيدان

 

پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران مرهون مجاهدت‌ها و ايثارگري‌هاي ملتي مسلمان و آگاه است كه در سايه رهبري يكي از اولياي الهي و عالمي مجاهد يعني حضرت امام خميني رضوان ا... تعالي عليه به نداي اسلام عزيز كه همانا رهايي از ظلم و بيداد و وابستگي به اجانب است، لبيك گفتند.

 

ملت مسلمان ايران از روزهاي آغازين اين انقلاب با چالش‌ها و دشمنيهايي از سوي غرب و شرق روبرو شدند كه هريك از آنها مي‌توانست يك نظام ريشه‌دار را سرنگون سازد، ليكن استقامت و پايداري در راه حق و تبعيت از ولايت فقيه و از همه بالاتر انفاس قدسيه حضرت بقيه ا... الاعظم (ارواحنافداه)، كشور را از اين گردنه‌هاي پرخطر به سلامت عبور داد. يكي از مهمترين جلوه‌هاي دشمني جبهه استكبار در طول سه دهه گذشته، تحريم‌هاي علمي و اقتصادي عليه ايران بوده است و دشمنان ايران اسلامي تلاش كردند تا به هر نحوه ممكن، كشور را وابسته و جيره‌خوار محصولات علمي و اقتصادي خويش نگه دارند، اما اين حربة دشمن نيز با حفظ روحيه استقلال و خودكفايي و عزت نفس در ميان مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي كارساز نشد و از دل اين تحريم‌ها، ميوه‌هاي شيرين خوداتكايي و رشد و تكامل به بار نشست كه نمونه‌هاي آن را مي‌توان در دست يابي به فناوري هسته‌اي ، سلول هاي بنيادين ، هوافضا و بسياري ديگر از حوزه‌هاي علمي به نظاره نشست .

 

در اين ميان جهاد دانشگاهي نيز از سال‌هاي نخست انقلاب اسلامي با دغدغه قطع وابستگي علمي و فناوري به غرب شكل گرفت و طي 31 سال گذشته تلاش نمود با توليدات علمي و فناورانه و همچنين اقدامات فرهنگي و آموزشي خويش، علاوه بر گام نهادن در مسير استقلال علمي، اين روحيه را در ميان قشر دانشگاهي كشور ترويج نمايد.

 

جهاد دانشگاهي به اذعان بزرگان به ويژه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله العظمي خامنه‌اي (مدظله العالي) در اين سال‌ها يكي از مهمترين نهادهاي علمي و فرهنگي كشور بوده كه توانست در عرصه‌هاي مختلف و متنوع به موفقيت‌هاي چشمگير دست يابد و دل دوستداران و وفاداران انقلاب اسلامي را شاد نمايد.

 

امروز نيز جهادگران جهاد دانشگاهي وظيفه خويش را مجاهدت شبانه روزي براي قطع كامل وابستگي علمي و اقتصادي كشور از همه اجانب و اغيار مي‌دانند و در اين برهه كه دشمنان خبيث اين مرز و بوم به ترور و حذف فيزيكي داشمندان ايراني روي آورده و همواره با تهديدات خويش تلاش مي‌كنند مانع پيشرفت علمي كشور شوند، به مردم و مسئولان اطمينان خاطر مي‌دهند تا آخرين نفس در راه رشد علمي و فرهنگي كشور تلاش خواهند كرد و هرگز از تهديدهاي دشمن در اين رابطه نمي‌هراسند.

 

جهادگران جهاد دانشگاهي همزمان با ايام ا... دهه فجر ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به ويژه شهيدان عرصه جهاد علمي و جهاد دانشگاهي و دعوت همگان به حضور پرشور در راهپيمايي 22 بهمن ماه، بار ديگر با امام راحل (ره) و شهيدان پيمان مي‌بندند كه با تبعيت كامل از ولي فقيه زمان حضرت آيت ا... العظمي خامنه‌اي استوار تر از گذشته در راه اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و قطع هرگونه وابستگي گام بردارند.

١٦:٥٦ ١٦/١١/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد