١٨:٥٤ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
رئیس سازمان اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی خبرداد:
آغاز اجرای برنامه سه ساله پنجم جهاد دانشگاهی از سال 91

رئیس سازمان اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: برنامه سه سال پنجم این نهاد دانشگاهی تدوین شده و به تصویب مراجع مرتبط رسیده و برای اجرای آن در ابتدای سال 91 به واحد های جهاد دانشگاهی ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم،علی احمدی در حاشیه  بازدید از نمایشگاه دانشجویی مبانی رنگ که در نگارخانه دانشجویی شمسه جهاد دانشگاهی وحد استان قم بر پاست اظهار کرد: سازمان همیاری دانش آموختگان در سه حوزه مطالعات و تحقیقات کاربردی حوزه کار، توانمندسازی و کار آفرینی و اطلاع رسانی فعالیت های های خود را متمرکز کرده است.

وی ادامه داد: از اقدامات خوبی که این سازمان در راستای مشارکت با دستگاههای دولتی و نهادهای مرتبط با با بحث اشتغال داشته است می توان به ایجاد زمینه برای تسریع امر اشتغال دانش آموختگان اشاره کرد.

رئیس سازمان اشتغال جهاد دانشگاهی گفت: یکی از مباحثی که در حوزه اشتغال کشور مطرح است طرح پنجره واحدکسب و کار کشور است اکه قدامات اجرایی آن فراهم شده و به دستگاه های ذیربط وزارت کار جهت اجرا ابلاغ شده است.

 وی افزود: در بحث مشاغل خانگی سازمان اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی 150 طرح شغلی نوآورانه را به جامعه دانش آموختگان ارائه کرده است تا آن ها به سهولت وارد بازار کسب و کار شوند.

 احمدی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه سه ساله پنجم تدوین شده و به تصویب مراجع مرتبط رسیده و برای اجرای آن در ابتدای سال 91 به واحدهای جهاد دانشگاهی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: رویکرد این سازمان در برنامه سه ساله پنجم جهاد دانشگاهی توجه به بنگاه های زیر ساختی و ارائه مدل هایی در عرصه اشتغال دانش آموختگان است.

 رئیس سازمان اشتغال جهاد دانشگاهی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی استان قم با توجه به تعداد دانش آموختگان آموزش عالی که در استان در اختیار دارد دارای پتانسیل بالایی است و می تواند آنان را در جهت به کار گیری بیشتر در موضوعات مربوط به کار جهت بهره مندی از دانش روز بکار بندد.

 وی در پایان یادآور شد: امیدواریم که با همکاری سایر نهاد ها و وزارتخانه های مرتیط با بحث اشتغال بتوانیم از پتانسیل جهاد دانشگاهی برای مشارکت هرچه بیشتر در بکار گیری دانش آموختگان و  ورود آنان به بازار کار استفاده کنیم.

٠٨:٢٣ ٢٠/١٢/١٣٩٠
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد