١٧:٣٩ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره دوره های آموزشی کارآفرینی در خراسان جنوبی

اختتامیه چهارمین جشنواره دوره های آموزشی کارآفرینی  به همت دفتر سازمان همیاری اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و بنیاد توسعه کارآفرینی و شرکت بهبود سیستم با همکاری اداره کل تعاون , کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

معاون برنامه ریزی جهادکشاورزی خراسان جنوبی کارآفرینی را یک راه میان بر مناسب برای رسیدن به سند چشم انداز بیست ساله کشور دانست و گفت: کارآفرینی عاملی موثر در پاسخ گویی به کسب و کار و توسعه جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، فرجامی در اختتامیه چهارمین جشنواره کارآفرینی خراسان جنوبی با بیان اینکه بحث توسعه اقتصادی کشورها ملاک فقر و ثروت آن ها است و میزان فقر و ثروت یک جامعه بستگی به کارآفرینی دارد، اظهار کرد: زمانی یک کشور ثروتمند خواهد بود که در آن به موضوع کارآفرینی توجه جدی شود. وی زمینه سازی مناسب برای ورود کارجویان به دید باز و اطلاعات کافی به عرصه کار را یکی از اهداف مهم دروه های آموزشی کارآفرینی دانست و افزود: رونق کارآفرینی در جامعه نیازمند الزامات شخصی و جمعی است که باید با فراهم سازی الزامات جمعی زمینه مناسب برای ورود افراد به این عرصه فراهم شود. معاون برنامه ریزی جهادکشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کارآفرینی باید در رأس اقدامات دولت قرار گیرد و حمایت از کارآفرینان مورد توجه جدی دولت قرار گیرد، تصریح کرد: باید با آماده سازی زیربناها و زیر ساخت های لازم زمینه ورود کارآفرینان به عرصه کسب و کار و ایجاد اشتغال فراهم شود.

 وی با اشاره به نام گذاری سال جاری با نام «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری و با اشاره به اینکه تولید ملی باید توسط کارآفرینان صورت گیرد، تصریح کرد: حمایت از تولید ملی حمایت از کار و اشتغال است و باید برای پاسخگویی به عرصه کسب و کار و توسعه جامعه به بحث کارآفرینی توجه جدی شود. معاون برنامه ریزی جهادکشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه آموزش های کارآفرینی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سال 85 و همزمان با سراسر کشور با عهد قرار دادهایی با جهاددانشگاهی، سازمان نظام مهندسین کشاورزی، بنیاد توسعه کارآفرینی و شرکت بهبود سیستم در خراسان جنوبی صورت می‌گیرد، ادامه داد: بیش از 4 هزار و 500 نفر تا کنون این آموزش ها را فرار گرفته و در سال 90 نیز حدود 900 نفر در این آموزش‌ها شرکت داشته اند. وی اذعان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت بحث آموزش های کارآفرینی در سال جاری سعی بر این است تا آموزش‌ها به صورت فراگیر در سراسر استان انجام گیرد. معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به تصویب طرح توسعه بخش کشاورزی توسط هیات وزیران آن را فرصت مناسبی برای اشتغال افراد جویای کار علاقمند به فعالیت در حوزه کشاورزی داسنت. وی با اشاره به اینکه در این طرح با تخصیص زمین، ساماندهی افراد جویای کار و فراهم سازی زمین‌های مورد نیاز، ورود و اشتغال افراد جویای کار در حوزه کشاورزی فراهم می شود، اذعان کرد: علاقمندان برای شرکت در این طرح و ثبت نام به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس الکترونیکی www.mcls.gov.ir مراجعه و با دریافت کدرهگیری ثبت نام کنند. معاون برنامه ریزی جهادکشاورزی خراسان جنوبی کشاورزی را محور توسعه کشور دانست و افزود: به علت نقش مهم و موثر این حوزه در تامین امنیت غذایی از مسائل درجه اول کشور به حساب می‌آید و در این خصوص همه باید تلاش کنند. فرجامی با اشاره به اینکه کشاورزی یکی از حوزه های اصلی ایجاد اشتغال در کشور است، خاطرنشان کرد: طرح توسعه کشاورزی نیز در راستای انجام این امر اجرا می‌شود. یادآور می شود؛ در پایان 25 نفر از کارآموزان برتر جهاددانشگاهی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، بنیاد توسعه کارآفرینی و شرکت بهبود سیستم خراسان جنوبی با اهداء لوح تجلیل شدند.

٠٩:١٨ ٣١/٠١/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد