١٧:١٦ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
تشریح فعالیت‌های مرکز همیاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی شعبه مشهد در سال 90

مدیر مرکز همیاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی شعبه مشهد، اهمّ برنامه‌های اجراشده در این مرکز در سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد خراسان رضوی، دکتر جواد سخدری مدیر مرکز همیاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی شعبه مشهد، با اشاره به اهمّ برنامه‌های اجراشده در سال گذشته این مرکز، گفت: در حوزه آموزشی؛ در سه ماهه اول سال، دوره تربیت مربی کارآفرینی به روش SIYB (کسب و کار خود را آغاز کرده و بهبود بخشید) با شرکت تعداد 50 فراگیر برگزار شد و در پایان دوره گواهینامه شرکت در دوره صادر و به فراگیران تحویل داده شد. وی به انعقاد قرارداد آموزش‌های عمومی 52 ساعته کارآفرینی با مؤسسه کار و تأمین اجتماعی برای تعداد 300 فراگیر بطور یکسان برای سه شهر مشهد، کاشمر و گناباد هر کدام 100 نفر، اشاره کرد و گفت: در فاز اول تعداد 50 نفر در قالب دو دوره در شهر مشهد طی روزهای 9 بهمن ماه 90 تا 18 بهمن ماه 90 در دو نوبت صبح و عصر آموزش دیده و در تاریخ 19 بهمن ماه آزمون پایانی دوره نیز برگزار گردید.

وی به فعالیت مرکز در شهرستان‌های گناباد و کاشمر اشاره کرد و گفت: در کاشمر یک دوره 25 نفره ویژه‌ی اصناف از تاریخ 17 دی‌ماه تا 25 دی‌ماه اجرا شده و آزمون پایانی نیز در 25 دی‌ماه برگزار گردید و دور دوم نیز در حال جذب فراگیر بوده و پس از به حدنصاب رسیدن شروع خواهد شد. در شهرستان گناباد با همکاری کمیته امداد شهرستان هماهنگی لازم جهت جذب و ثبت‌نام فراگیران انجام شده و بلافاصله پس از به حدنصاب رسیدن تعداد فراگیران با هماهنگی این اداره دور اول آموزش‌ها شروع خواهد شد. دکتر سخدری به مراجعه تعداد 50 نفر از متقاضیان راه‌اندازی یک کسب و کار جدید به مرکز، جهت انجام مشاوره اشاره کرد. مدیر مرکز همیاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی شعبه مشهد به انعقاد قرارداد با اداره کل کار و تعاون استان خراسان رضوی جهت مدیریت پروژه‌ی تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، در راستای فعالیت حوزه‌ی پژوهشی مرکز تأکید کرد و گفت: در سال گذشته تدوین سند مذکور با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان، شروع شد و مراحل پایانی آن در سال 91 صورت خواهد گرفت. دکتر سخدری همچنین به انجام طرح «نقش روان‌سازی قوانین و مقررات تعاون در کارآفرینی» در سال گذشته به کارفرمایی اداره کل کار و تعاون استان خراسان رضوی اذعان کرد و گفت: هدف از این طرح بهبود محیط اداری کسب و کار در حوزه ایجاد تعاونی‌های کارآفرینی بوده است. وی در پایان ضمن توصیه‌‌ به شرکت در دوره‌های آموزشی مذکور برای تمامی کسانی که درصدد راه‌اندازی کسب و کار و یا توسعه کسب و کار خود هستند، اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌های موردنظر می‌توانند با در دست داشتن کپی کارت ملی به نشانی سه راه ادبیات-مجتمع دکتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد- معاونت آموزشی- مرکز همیاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی شعبه مشهد، مراجعه و یا با شماره تلفن 8433462 - 0511 تماس حاصل نمایند.

٠٨:٥٥ ٠٤/٠٢/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد