١٦:١٥ ٠٥/٠١/١٤٠٢
همايش ها و جشنواره ها
مسابقات دانشجویی «مناظره» برگزار مي شود

نخستین دوره مسابقات دانشجویی «مناظره» نشان خواجه نصیرالدین طوسی به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی 24و25 اردیبهشت ماه امسال برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، رضا فریدزاده، سرپرست سازمان دانشجويان جهاددانشگاهي اعلام کرد: در پی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، نقد و مناظره در کشور، این سازمان بنا دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری ، با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان و ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، این مسابقات را برگزار نماید.

وی ادامه داد:  فرهنگ و آداب مناظره میراثی است که توسط انبیای الهی به انسان‌ها رسیده و پس از آن نیز در اعصار و قرون متمادی به تناسب فرهنگ هر منطقه بومی شده و هرگاه فرصت بیان برای مردم فراهم گشته، این مقوله نیز رشد کرده است.

سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اضافه کرد: پس از اسلام نیز مناظرات تاریخی رسول اکرم(ص) و ائمه هدی در مباحث مختلف با دانشمندان و بزرگان تفکرات مختلف ثبت شده که همراه با آرامش و استدلال بوده است.

فریدزاده درباره این مسابقات گفت: نخستین دوره مسابقات دانشجویی مناظره ویژه‌ی دانشجویان کلیه‌ی مقاطع رشته‌های علوم‌انسانی دانشگاه‌های استان تهران برگزار می شود و دانشجویان می توانند در قالب گروه‌های چهار نفره به همراه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه که مسئولیت علمی و هدایت گروه را برعهده دارد در مسابقات شرکت کنند. به گروه های برگزیده  این دوره، نشان خواجه ‌نصیرالدین طوسی به همراه جوایز نفیسی اهدا می شود.

گفتنی است،علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.isdc.ir    مراجعه نموده یا با شماره‌های 66978000 و 66491536 تماس حاصل نمایند.ح/الف

١٩:٠٤ ١٨/٠٢/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد