١٧:١٩ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
با همکاری دفتر همياري اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی واحد کردستان برگزار شد؛
گردهمایی توانمندسازی شغلی و کارگاه آموزشی فرزندان معظم شاهد استان کردستان

با همکاری دفتر همياري اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی واحد کردستان گردهمایی توانمندسازی شغلی و کارگاه آموزشی فرزندان معظم شاهد استان کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد کردستان، حمیدرضا مجردی در این گردهمایی که با حضور فرزندان شاهد استان در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر اشتغال یکی از دغدغه های اصلی و مشغله فکری دولتمردان و مردم است.

وی با اشاره به اینکه مشکل بیکاری دغدغه مسئولان نظام است، افزود: این مشکل به مرور زمان دامنگیر جامعه شده، لذا برطرف کردن آن نیز پروسه ای زمانبر خواهد بود. وی بیان کرد: همانطور که زدودن یک عادت در جامعه کاری مشکل بوده، رفع مشکل اشتغال نیز کاری مشکل و نیازمند نظم است. رییس جهاددانشگاهی واحد استان کردستان تقوا و نظم ر ا ترکیب بسیار مهمی دانست و تاکید کرد: بکارگیری این دومقوله در جایگاه خودشان و در انجام امورات موجب موفقیت در زندگی و سربلندی جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه باید خداوند را ناظر بر اعمال و کارهای خود بدانیم، اظهار داشت: نظم در راستای ترقی و پیشرفت جامعه و فرد بسیار حایز اهمیت بوده، بطوریکه تاکید بر تقوا و نظم به عنوان دو مقوله سرنوشت ساز برای جامعه بسیار مثمر ثمر خواهد بود و جامعه بدون نظم به تکامل نخواهد رسید. این مقام مسئول با تشریح اینکه نباید در نقطه پایانی زندگی به مقوله نظم و تقوا پرداخت، اذعان داشت: این مهم باید از دوران جوانی شروع شود و فرزندان شاهد و ایثارگر نیز با رعایت این دو مقوله به پیشرفت و ترقی جامعه کمک و زمینه های موفقیت را نیز برای خود فراهم کنند. مجردی در ادامه سخنان خود با تقسیم تفکر به فکر خلاق و فکر سببی، خلاقیت را بکارگیری توانمندی ذهنی در راستای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید تعریف کرد. رییس جهاد دانشگاهی واحد استان کردستان با ضروری شمردن خلاقیت در جامعه افراد خلاق را دارای پشتکار و سخت کوش، خوشبین و در جستجوی حل مشکل خواند.

وی در ادامه ایران را کشوری قدرتمند و دارای ثروت فراوان دانست و اذعان داشت: ایران توانمندی های بسیار بالای دارد و در صورتی که با ایجاد مزاحمت از سوی کشورهای بیگانه مواجه نباشد، بسیار پیشرفته و مترقی خواهد بود. حمیدرضا مجردی تصریح کرد: در حال حاضر باید وضعیت موجود در کشور را بپذیریم و بر این امر واقف باشیم، که برای تمامی خروجیان دانشگاهی شغل کافی و مناسب وجود ندارد. وی تصریح کرد: خوشبختانه مردم تا حدودی پذیرفته اند که دولت ظرفیت پذیرش همه افراد جویای کار را ندارد، لذا باید به طرف بخش خصوصی سوق داده شوند. وی با اشاره به کوچک سازی دولت و پررنگ شدن نقش نظارتی آن عنوان کرد: قطعاً تنظیم ورودی و خروجی های دانشگاه ها و ایجاد شغل برای آنها بسیار زمانبر خواهد بود این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کوچک سازی دولت می تواند، بستر های لازم در راستای پیشرفت و توسعه کشور و کارآفرینی و خلاقیت را فراهم آورد. وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه دولت توانایی جذب همه افراد جویای کار را ندارد، یادآور شد: باید برای جامعه جویای کار کارآفرینی شود و به سمت بازار و بخش خصوصی سوق داده شوند.

محمد سلیمانی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز در این گردهمایی و کارگاه آموزشی به سرمایه های ملی اشاره کرد و گفت: تولید فکر در اداره کردن جامعه نقش بسزایی دارد و یکی از سرمایه های ملی محسوب می شود. وی ادامه داد: سرمایه تنها به پول اطلاق نمی شود، بلکه مغزی متفکر که تولید فکر و حرفه کند و انسان مفیدی که یک مجموعه را اداره کند جزو سرمایه های ایرانی و ملی محسوب می شود. وی با اشاره به نام گذاری امسال به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری افزود: تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه داخلی زمینه های استقلال اقتصادی و به تبع آن استقلال سیاسی را مهیا می کند. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان یکی از نیازهای کنونی جامعه را ایجاد اشتغال برای جوانان ذکر و بیان کرد: مهارت و آموزش حرفه برای اشتغال ضروری بوده و باید در اولولیت قرار گیرد. وی در بخشی دیگر از سخنانش به پرداخت وام به فرزندان شاهد اشاره و خاطرنشان کرد: این وام ها سرمایه هایی بوده، که در راستای ایجاد اشتغال در اختیار آنها قرار گرفته و متاسفانه برخی از افرادی که موفق به دریافت تسهیلات شدند، در این راستا از آن استفاده نکرده اند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: این سازمان آمادگی دارد، در راستای دریافت تسهیلات از بانک های طرف قرار داد و صندوق مهر امام رضا(ع) و سایر زمینه ها با فرزندان شاهد همکاری کند.ح/الف

٠٩:٣٨ ٢٤/٠٢/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد