١٧:٢٨ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی :
سومین جشنواره کارآفرینی و مهارت های کسب و کار توسط واحد چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد

سومین جشنواره کارآفرینی و مهارت های کسب و کار روز سه شنبه 9 خرداد ماه  با حضور دکتر سپهری معاون وزیر  تعاون کارورفاه اجتماعی و رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور ، مهندس واعظ معاون سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی کشور  ،استاندار و مسئولین استانی در سالن غدیر شهرکرد برگزار شد . 

 بنا به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری – طی نشستی که به مناسبت برگزاری سومین جشنواره کارآفرینی و مهارت های کسب و کار سازمان همیاری اشتغال جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری در محل دفتر استاندار با حضور دکتر سپهری معاون وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی و رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور ، مهندس واعظ معاون سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی کشور ،مهندس تقی پور رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری و مهندس شیوندی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید : معاون وزیر کار ضمن تقدیر از حمایت های استاندار به منظور پیشبرد اهداف ایجاد اشتغال، افزود: چهارمحال و بختیاری مستعدی برای ایجاد اشتغال است بنابراین استفاده از منابع صندوق توسعه ملی می تواند در راستای ایجاد اشتغال در این استان در حوزه های مختلف راهگشا باشد. محمدرضا سپهری با اشاره به توان 50 درصدی بخش خدمات در اشتغالزایی، تصریح کرد: بخش خدمات ظرفیت ویژه ای در ایجاد اشتغال دارد ولی متاسفانه هنگامی که بحث اشتغال مطرح می شود تنها تولید به ذهن ها متبادر می شود ولی تولید تنها توسط بخش های صنعتی و کشاورزی ایجاد نمی شود بلکه نقش خدمات نیز نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد.

 معاون وزیر کار و امور اجتماعی راه اندازی سایت نوآوری باز را راهکاری برای کارآفرین شدن سازمان های اداری دانست و به استاندار چهارمحال و بختیاری پیشنهاد کرد: راه اندازی سایت نوآوری باز به منظور جذب ایده های پیشنهادی و الگوهای مطلوب می تواند نقش موثری در توسعه استان داشته باشد. سپهری با بیان اینکه بسیاری از کارخانجات دنیا نیز از این طریق ایده ها را جذب و در راستای توسعه بکار می گیرند، اظهار داشت: این ایده در ایجاد اشتغال بویژه در بخش مشاغل خانگی بسیار راهگشا است. بنا بر این گزارش : استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ کار و کارآفرینی هنوز در کشور به نحو مطلوب شکل نگرفته است، اظهار داشت: متاسفانه هنور در کشور و بویژه در این استان در زمینه فرهنگ کار و کار آفرینی مشکل وجود دارد و چنانچه این مشکل حل شود به طور قطع مشکل بیکاری در کشور نیز برطرف خواهد شد. علی اصغر عنابستانی با اشاره به اینکه بیکاری دلیل فرهنگی دارد، ادامه داد: یکی از دلایلی که هنوز در کشور تقاضای کار وجود دارد، شکل نگرفتن فرهنگ کار است. استاندار افزود: متاسفانه این استان علیرغم قابلیت های زیاد درصد بیکاری بالایی دارد که توجه نشدن به ظرفیت های آن به منظور ایجاد اشتغال مهم ترین دلیل آن است. وی ادامه داد: به همین منظور در راستای استفاده از بخش خدمات، شناساندن استان و جذب گردشگر به بام ایران همزمان با ایجاد زیرساخت ها در دستور کار قرار گرفت به طوری که تا پایان سال جاری 60 هزار گردشگر اروپایی به استان سفر خواهند کرد و در صورتی که محقق شود به طور قطع آینده استان ویژه خواهد بود. وی افزود: سال 89 تعهد استان در ایجاد اشتغال 13 هزار و 500 شغل بود این در حالی است که آخر سال 26 هزار شغل و بیش از میزان تعهد شده و همچنین در سال 90 نیز 35 هزار شغل ایجاد شد در حالی که 28 هزار شغل تعهد شده بود .

 رییس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار به تشریح فعالیت های جهاد دانشگاهی استان پرداخت و افزود: همایش ملی کارآفرینی، اشتغال و توسعه روستایی با محوریت جایگاه دهیاران در آینده نزدیک در شهرکرد برگزار می‎شود. مهندس تقی‌پور در سومین جشنواره کسب و کار و کارآفرینی در شهرکرد اظهار داشت: در شاخص‌گذاری که در سال گذشته انجام گرفت، بیش از ‌هزار نفر آموزش‌های لازم را در راستای ایجاد فضای کسب و کار در استان فرا گرفتند. وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های انجام گرفته در جهاد دانشگاهی در سال گذشته، افزود: راه‌اندازی سامانه آزمون آنلاین از مهم‌ترین اقدامات بود که این فرصت را برای ما فراهم ‌کرد تا آزمون‌های کارآفرینی را به صورت آنلاین برگزار کنیم.

 تقی‌پور با بیان اینکه حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی در سال 89 توانست رتبه برتر کارآفرینی را به خود اختصاص دهد، تصریح کرد: در سال جاری و سال گذشته هم کارآفرینان استان توانستند درخشش خوبی از خود در جشنواره کارآفرینی کشور نشان دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری، راه‌اندازی مرکز مشاوره شغلی در استان را از مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز برشمرد و گفت: تاسیس و راه‌اندازی شعبه اشتغال و اجرای دوره‌های آموزشی کارآفرینی به تفکیک رشته‌های تخصصی از دیگر این برنامه‌هاست. در پایان تقی‌پور از اجرای طرح مطالعاتی و مدل‌سازی توسعه روستایی با تاکید بر اشتغال دانش‌آموختگان مراکز آموزش عالی خبر داد و افزود: همایش ملی کارآفرینی، اشتغال و توسعه روستایی با محوریت جایگاه دهیاران با همکاری استانداری در آینده نزدیک در این استان برگزار می‎شود.

١٠:٠٥ ١٠/٠٣/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد