١٧:٤٥ ٠٩/٠٤/١٤٠١
اشتغال
معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درسومین جشنواره کارآفرینی جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری:
هدف کارآفرینی ایجاد خلاقیت و نوآوری در جامعه است

 معاون وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی و رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشوردر سومین جشنواره کارآفرینی و مهارت های کسب و کار سازمان همیاری اشتغال جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری گفت: کارآفرینی تنها به منزله فراهم کردن شغل نیست بلکه ایجاد خلاقیت و نوآوری در افراد است.

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری:محمدرضا سپهری در سومین جشنواره کارآفرینی و مهارت های کسب و کار سازمان همیاری اشتغال جهاددانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری در شهرکرد اظهار داشت: حضور در این استان و در جمع فراگیران کسب و کار و کارآفرینی فرصت مناسبی است که از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان بیشتر صحبت شود.

 وی افزود: برای رسیدن به رشد و توسعه و ایجاد رونق در فضای کسب و کار باید نگرش ملی داشته باشیم چراکه می‌توانیم از این طریق از یک محیط کوچک فراتر رفته و با یک جامع‌نگری ویژه به اقتصاد و بازار نگاه کنیم. سپهری تصریح کرد: در استان‌ها باید ملی اندیشید و منطقه‌ای عمل کرد تا هم بتوان به نیازهای بومی پاسخ داد و هم با یک دید کلی و جامع با منافع ملی همسو بود.

 وی کشورهای جهان را به دو دسته تقسیم کرد و گفت: گروهی از کشورها از غنای فرهنگی بالایی برخوردار بوده و گروه دیگری در این حوزه بسیار ضعیف هستند که خوشبختانه ایران کشوری است که در گروه اول جای دارد. معاون برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بر ضرورت برقراری ارتباط با کشورهای مختلف تاکید کرد و افزود: رشد و توسعه هر کشوری در گرو برقراری ارتباط با سایر جوامع و تبادل اطلاعات و علم و دانش است.

 سپهری، برگزاری کارگاه‌های کارآفرینی را مهمترین راهکار رونق فضای کسب و کار در جامعه دانست و اظهار داشت: افرادی که در کلاس‌های کارآفرینی شرکت می‌کنند در ابتدا پراکنده و نامتجانس هستند ولی سعی می‎شود در این کلاس‌‌ها آن را یکپارچه کرد تا به یک گروه منسجم تبدیل شوند. وی تاکید کرد: کارآفرینی یعنی مدیریت استعدادها برای کسانی که انگیزه کارآفرینی دارند، خلاق و نوآور هستند، قدرت خطرپذیری بالایی دارند، فرصت‌شناس هستند و توانایی ایجاد کسب و کار دارند. رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی با بیان اینکه کسب و کار بدون نوآوری، کارآفرینی نیست، تصریح کرد: کارآفرینی تنها به منزله ایجاد شغل نیست بلکه ایجاد خلاقیت و نوآوری در افراد است. سپهری افزود: به جای اینکه واحدهای تحقیق و توسعه در ادارات ایجاد کرد بهتر است با ایجاد یک سامانه اطلاعاتی، فرصتی در اختیار همه افراد قرار داد تا ایده‌های خود را در آن ارائه دهند.

٠٩:٠٧ ١٠/٠٣/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد