٠٧:٠١ ١٠/٠٣/١٤٠٢
گزارش
دفتر خبرگزاري"ايسنا"منطقه خليج فارس در ابوموسي افتتاح شد/
معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي: هر اندازه شهرستان ابوموسي توسعه يابد، باعث افتخار و سربلندي كشور است

با حضور معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداري هرمزگان، سرپرست خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، فرماندار شهرستان ابوموسي و سرپرست جهاد دانشگاهي واحد استان هرمزگان  دفتر خبرگزاري ايسناي منطقه خليج فارس به عنوان نخستين رسانه مستقر در جزيره ابوموسي امروز 11 تير ماه آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي،معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي در مراسم افتاحيه دفتر ايسنا در جزيره ابوموسي، خبرگزاري ايسنا را يكي از 10 مركز فعال تحت پوشش اين معاونت دانست و عنوان كرد: اميدواريم اين رسانه بتواند در شهرستان ابوموسي نقش پررنگي را ايفا و در انعكاس قابليت هاي اين شهرستان بيش از پيش فعاليت نمايد.

وي ابوموسي را دژ محكمي از دژهاي استراتژيك ايران دانست و عنوان كرد: هر اندازه شهرستان ابوموسي توسعه يابد ، باعث افتخار و سربلندي كشورمان است كه اميدوارم روند توسعه اي آن سرعت بيشتري يابد.

عليرضا زجاجي، جهاد دانشگاهي نهادي را برآمده از انقلاب قلمداد و خاطرنشان كرد: اين نهاد دانشگاهي با دارا بودن 43 شعبه در تمامي استان هاي كشور به جز استان بوشهر، توانسته به خوبي خود را در بين دانشجويان سراسر كشور عرضه نمايد و از قابليت هاي تمامي نخبگان، پژوهشگران و دانشجويان به عنوان يك ظرفيت بهره گيرد.

وي خبرگزاري ايسنا را يكي از 10 مركز فعال تحت پوشش معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي دانست و عنوان كرد: اميدواريم اين رسانه بتواند در شهرستان ابوموسي نقش پررنگي را ايفا و در انعكاس قابليت هاي اين شهرستان بيش از پيش فعاليت نمايد.

زجاجي در پايان با اشاره به اينكه 70 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه علمي كابردي جهاد دانشگاهي مشغول تحصيل هستند، گفت: مركز گردشگري جهاد دانشگاهي اين آمادگي را دارد كه با تعامل مناسب با فرمانداري ابوموسي شرايط را براي حضور دانشجويان در اين شهرستان و آشنايي با توانمندي ها و ظرفيت هاي آن فراهم كند.


فرماندار ابوموسي نيز در آيين افتتاح دفتر خبرگزاري ايسنا در ابوموسي گفت: شهرستان ابوموسي شامل 6 جزيره و مساحتي 68.8 مترمربعي است و در جنوبي ترين نقطه ايران واقع و از نظر موقعيت ‍ئوژوليتيكي در مهمترين نقطه جهان واقع مي باشد كه با جمعيتي 6 هزار نفري همچون نگيني در خليج فار س مي درخشد.

سيد طالب موسوي با بيان اينكه با ارائه طرح هايي در خصوص اشتغال جوانان ابوموسي، آن ها براي كار كردن حق انتخاب دارند، اظهار كرد: در آينده اي نزديك بيكاري در اين شهرستان ريشه كن شده و خوشبختانه هيچگونه ناهنجاري اجتماعي در ابوموسي وجود ندارد.

وي با اشاره به اينكه اعتقاد دارم هرجا معنويت حاكم شود، تمامي كارها هموار و به آساني قابل انجام است، تصريح كرد: در دولت هاي نهم و دهم با برنامه هاي اتخاذ شده خوشختانه در حوزه هاي آبزي پروري و شيلات و همچنين توسعه گردشگري شاهد اقدامات موثري بوده ايم كه در آينده اين برنامه افزايش مي يابد.

فرماندار ابوموسي  در خصوص افتتاح دفتر خبرگزاري ايسنا به عنوان نخستين دفتر رسانه اي در شهرستان ابوموسي، خاطرنشان كرد: در گذشته خلأ رسانه اي در شهرستان ابوموسي به شدت احساس مي شد و خوشبختانه با حمايت هاي استاندار هرمزگان و اقدام مسئولان خبرگزاري ايسنا اميدوارم در آينده شاهد انعكاس توانمندي هاي اين منطقه باشيم.

وي اضافه كرد:پيام رسانه بسيار رسا و تأثيرگذار بوده به طوري كه بخش مهم قدرت استراتژيك غرب به رسانه وابسته است.

موسوي با بيان اينكه براي بيان خقايق به عملكرد رسانه نيازمنديم، افزود: اميدواريم با راه اندازي نمايندگي خبرگزاري ايسنا در ابوموسي بتوانيم ظرفيت هاي اين جزيره را هر چه بهتر به ساير نقاط كشور و جهان بشناسيم.

فرماندار ابوموسي در پايان با تقدير از اقدام مسوولان خبرگزاري ايسنا در افتتاح دفتر اين خبرگزاري در ابوموسي، اضافه كرد: ايسنا به عنوان رسانه اي اخلاق محور مي تواند نقش مهمي را در شهرستان ابوموسي ايفا كند.


در ادامه مدير كل آموزش و پژوهش استانداري هرمزگان گفت:امروزه افكار عمومي مردم توسط رسانه ها شكل گرفته و دشمنان از طريق رسانه ها و خبرگزاري ها سعي بر فشار بر كشورهاي عدالت محور و حق طلب هستند.

عليرضا ميمنه با اشاره به سفر رياست جمهوري به شهرستان ابوموسي كه باعث افزايش مسئوليت تمامي مسئولين شده است، تصريح كرد: تشكيل كارگروه ويژه ابوموسي در استان هرمزگان  براي پيگيري مصوبات و ملزومات اين شهرستان نخستين اقدام براي توسعه ابوموسي به عنوان پيشاني خليج فارس بود.

وي اضافه كرد: بايد قابليت هاي اين منطقه به گونه اي بيان و انعكاس يابد كه سرمايه گذاران را به ورود سرمايه شان به شهرستان ابوموسي ترغيب نمايد.

مدير كل آموزش و پژوهش استانداري هرمزگان در پايان گفت: بنده به عنوان نمايده ويژه استاندار در مراسم افتتاح دفتر نمايندگي خبرگزاري ايسنا در ابوموسي حاضر شده و از زحمات مسئولان اين خبرگزاري در انعكاس رخدادهاي اين شهرستان تشكر مي كنم.


در ادامه اين نشست سرپرست خبرگزاري دانشجويان ايران خليج فارس را خليج عزت و اقتدار ايران دانست و عنوان كرد: ابوموسي نماد پايداري و سربلندي كشورمان است و خال زيبايي بر رخسار ايران اسلامي است.

ساسان والي زاده با بيان اينكه رسانه عامل اقتدار يك كشور و ملت است، اظهار كرد: در دنياي امروز يا تحولات رسانه اي است پيوستي از رسانه را به دنبال دارد و هر كشوري كه به دنبال نفوذ بيشتري در عرصه بين المللي است بايد به دنبال رسانه قوي تري باشد.

وي تصريح كرد:پيام جمهوري اسلامي ايران بيان عدالت و حقيقت است و در واقع رسانه واقعي خهود مردم هستند، اكنون نيز همه شاهد بودند در حالي كه دشمنان سعي در  ايجاد فتنه در كشورمان داشتند خود اسير جنبش وال استريت و بيداري اسلامي در منطقه شدند در واقع خوابي كه آن ها براي منطقه ديده بودند تبديل به رويايي تعبير نشدني و كابوسي مشوش براي آن ها شد؛ سرنوشت كشورهاي منطقه نه در ژنو و كاخ هاي سياه كه در اراده مردم منطقه رقم مي خورد.

والي زاده با بيان اينكه خبرگزاري ايسنا منادي پيام بيداري است، خاطرنشان كرد: ايسنا به دنبال انتشار حقيقت ها، دوستي ها و دفاع از واقعيت هاي تاريخي در ابوموسي است كه اميدواريم اين امر محقق يابد.

وي ايسنا را نخستين خبرگزاري پس از انقلاب دانست و اضافه كرد: اين خبرگزاري پديده اي متفاوت است كه در سپهر رسانه اي كشور شكل گرفت و با وجود تولد رسانه هاي ديگر اما همچنان ايسنا به عنوان رسانه اي پيشتاز توانسته است جايگاه خود را در كشور تحكيم بخشد.

سرپرست خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اينكه سرمايه اين خبرگزاري دانشجويان است، خاطرنشان كرد: اخبار اين خبرگزاري ضريب نفوذ بالايي در جامعه و محافل خبري داشته و خوشحالم به عنوان نخستين رسانه در ابوموسي حضور يافته و با حمايت هاي استاندار هرمزگان و فرماندار ابوموسي دفتر اين خبرگزاري راه اندازي شد.

والي زاده در پايان با اشاره به اينكه افتتاح دفتر خبرگزاري ايسنا در ابوموسي عيدي به مردم اين منطقه خواهد بود، گفت: هر خبري از ابوموسي بر روي خروجي ايسنا قرار گيرد براي ما نقش ارزشي مضاعف دارد دارد و چراه كه خبري كه از ابوموسي مخابره مي شود، خبر زندگي، خبر دوستي و خبر عزت ايران اسلامي است.

گفتني است، در پايان اين مراسم 
توسط فرماندار ابوموسي نخستين خبر از دفتر خبري شهرستان ابوموسي بر روي خروجي اين خبرگزاري قرار گرفت.ح/الف

١٨:٢٨ ١١/٠٤/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد