٠٧:٤٩ ٢٩/٠٥/١٤٠١
پژوهشي
معاون سياسي امنيتي استانداري اردبيل از مركز درمان ناباروي قفقاز بازديدكرد//
دستباز: مركز درمان ناباروي قفقاز مي تواند در گسترش توريسم درماني نقش موثري ايفا نمايد

معاون سياسي امنيتي استانداري اردبيل گفت: مركز درمان ناباروري قفقاز جهاددانشگاهي استان اردبيل مي تواند نقش موثري در گسترش توريسم درماني استان ايفا كند.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان اردبيل، عباس دستباز در بازديد از مركز ناباروري قفقاز جهاددانشگاهي واحد استان اردبيل اظهار داشت: افتتاح مركزي به نام قفقاز با امكاناتي به روز و برجسته در اردبيل نشاندهنده توانايي هاي بالاي استان در زمينه هاي پزشكي و سلامت مي باشد كه در جهت ارائه خدمات به زوج هاي نابارور استان وحتي استانهاي همجوار پيشقدم شده است. وي پيشرفت هرچه بيشتر اين مركز در ارائه خدمات به مردم با پيوستن به مجموعه خدمات پزشك خانواده را خواستار شد و افزود: براي اينكه اين مركز بتواند جايگاه خود را دراستان بيابد و راندمان كاري خود را بالا ببرد مي تواند به طرح پزشك خانواده بپيوندد و بيماران نيز در جهت تامين هزينه هاي درماني از طريق بيمه هاي حاضر در طرح، بهره مند گردند. اين مسوول به آغاز قريب الوقوع طرح پزشك خانواده در استان اردبيل اشاره كرد و خاطر نشان كرد: فعاليت مركز درمان ناباروري قفقاز به نوعي اقدامي فرهنگي در حوزه سلامت است بنابراين بايد از اين حركت ها به نحو شايسته اي بهره برداري نماييم و چنان به مراجعان خدمات دهيم كه هيگچونه عارضه اجتماعي را متوجه آنان نكند. دستباز در خصوص ارائه خدمات در بحث توريسم درماني نيز گفت: روزانه دوهزار نفر از گمرك بيله سوار وارد استان اردبيل مي شوند كه بيش از 80 درصد آنها براي مداوا به كشور ما مراجعه مي نمايند كه از اين درصد فقط 20 درصد آنها در استان مداوا و بقيه به استان هاي ديگر سريزمي شوند كه لازم است براي نگهداشتن آنها در استان اردبيل و همجنين جذب آنها به مركز درمانناباروري قفقاز تبلغات و اطلاع رساني هاي لازم صورت گيرد. وي خاطرنشان كرد: به دليل كم اطلاعي و بي اطلاعي قشر عظيمي از مردم از اين نوع درمان، گرايش مردم به اين سمت كم مي باشد اما ضروري است در بين مردم اعتماد سازي هاي لازم به عمل آيد شود تا مراجعان از بار رواني موجود رهايي يابند. معاون سياسي امنيتي استانداري اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود به هزينه هاي بالاي درمان ناباروري اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: با وجود چنين مركزي در داخل استان قطعا هزينه هاي مربوط به رفت و آمد، اسكان و تغذيه بيماران بومي كاهش يافته و از برخي خطرات احتمالي در مسير اين رفت و آمدها نيز جلوگيري مي شود. وي افزود: با طرح اهداف و نحوه فعاليت اين مركز از طريق شوراي سلامت و امنيت غذايي استان و معرفي بيشتر آن به مردم مي توانيم گام هاي موثري را در رفع دغدغه هاي عمومي در خصوص نازايي برداشته و پنجره اميدي را در زندگي زوج هاي نابارور بگشاييم. دستباز خواستار برنامه ريزي هاي مناسب در خصوص اطلاع رساني مناسب به مردم استان و بهره مندي از امكانات موجود در استان براي شناساندن بيشتر اين مركز شد و گفت: مسوولان جهاددانشگاهي بايد ضمن انجام رايزني هاي لازم و با حضور در جلسات شوراي اداري شهرستان ها، امكان مطلوبي براي معرفي مركز فراهم آورند. وي از انجام حمايت هاي لازم توسط استانداري و مسوولان استان خبر داد و اظهار داشت: دولت خدمتگذار با حمايت از فعاليت هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، آموزش و پژوهشي در جهت تحقق شعار عدالت گستري گام برمي دارد و حمايت از مركز درمان ناباروري قفقاز مي تواند در تحقق عدالت در استان اردبيل كمك موثري داشته باشد.

 دستباز به توطئه هاي دشمنان در برابر ملت ايران اشاره كرد و افزود: مقابله با رشد و اقتدار علمي دانشمندان ايراني يكي از نقشه هاي اصلي استكبار است اما خوشبختانه با وجود نهادهايي چون جهاددانشگاهي و پژوهشگاه هايي چون رويان در تحقق اين امر با ناكامي مواجه گرديده اند. معاون سياسي امنيتي استانداري اردبيل با استقبال از پيشنهاد جهاددانشگاهي مبني بر رايزني با مسوولان بانكي استان در خصوص پرداخت تسهيلات كمك درماني به بيماران بي بضاعت و كم درآمد، قول هاي مساعدي را در رابطه با انجام حمايت هاي شايسته از اين مركز داد. درادامه رئيس جهاد دانشگاهي واحد استان اردبيل، درگزارشي به چگونگي راه اندازي و نحوه فعاليت اين مركز پرداخت و خواستار حمايت هاي لازم از طريق استانداري و برخي دستگاههاي استاني شد. اكبر قاسمي گفت: با رفع برخي مشكلات موجود اين مركز خواهد توانست در راستاي تحقق اهداف ارزشمند خود ضمن تكميل كمبودها، گام هاي موثري را در ارتقاي سلامت استان بردارد.

٠٨:٢٣ ١٢/٠٧/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد