٢٠:٤٦ ١٠/٠٤/١٤٠١
آموزشي
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :
آماده دریافت پیشنهادات مکتوب واحدهای جهاددانشگاهی در حوزه آموزش و تحقیقات هستیم.

طی جلسه ای با حضور دکتر مقتدایی نماینده محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، فعالیتهای شاخص جهادهای دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، واحد اصفهان و پژوهشکده رویان در زمینه های مختلف ارائه گردید.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان،در این جلسه دکتر مقتدایی گزارشی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه نمود .وی با یادآوری اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یکی از فعالیترین کمیسیون های مجلس است و حوزه آموزش و تحقیقات کشور را از بعد نظارت و قانونگذاری برعهده دارد اظهار داشت: کمیته های زیر مجموعه کمیسیون آموزش و تحقیقات تشکیل شده است که یکی از آنها کمیته تحول علوم انسانی است .از وظایف این کمیته بررسی و ارائه راهکارهای تحول در علوم انسانی آموزش عالی می باشد.

دکتر مقتدایی به فعالیت های خود در استان اشاره نمود و اظهار داشت: کمیته بررسی مسائل زاینده رود، راه اندازی و جلساتی با مدیران مرتبط با آب، جهادکشاورزی، اساتید دانشگاه و بخش خصوصی برگزار شده تا تصمیم گیری و راه حل های مناسب ارائه شود. ایشان اضافه نمود با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صحبت گردیده و پیشنهاد تشکیل کمیته ای جهت حل مشکل آب زاینده رود و تبعات زیست محیطی آن (مشابه کمیته دریاچه ارومیه) شده است.

در ادامه این جلسه گزارشی از فعالیت های واحدهای استانی جهاددانشگاهی و نیز مشکلات این واحدها از حیث استفاده از بودجه های استانی مطرح گردید که مقرر شد جلساتی با معاون پارلمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز معاون پارلمانی ریاست جمهوری برگزار شده و مشکلات مطرح و چاره جویی شود. ایشان پیشنهاد کرد که بعضی از طرح های نوآورانه جهاددانشگاهی را می توان از طریق معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری نمود.

٠٩:٣٣ ٢٤/٠٧/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد