٠٧:١٧ ١٠/٠٣/١٤٠٢
عمومي
نخستين همايش سراسري مديران حراست جهاد دانشگاهي برگزار شد /

دكتر يادگاري: حراست و صيانت از مجموعه و نخبگان علمي جهاد دانشگاهي با وجود دشمني هاي سلطه‌گران ضروريست

نخستين همايش سراسري مديران حراست جهاد دانشگاهي 19 و 20 مهر ماه به همت اداره كل حراست جهاد دانشگاهي وميزباني جهاد دانشگاهي واحد خراسان رضوي در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي. رييس جهاد دانشگاهي در مراسم ويژه اين همايش طي سخناني با اشاره به پيشينه و رسالتهاي جهاد دانشگاهي گفت:‌بايد تلاش كنيم جايگاه والا و ارزشمند اين نهاد انقلابي را در نظام جمهوري اسلامي ايران به خوبي حفظ كنيم.

دكتر محمدحسين يادگاري افزود: براي حفظ دستاوردها و ارزش‌هاي اين نهاد انقلابي با كمك نيروهاي حراست اين مجموعه تلاش خواهد شد و حراست و صيانت از مجموعه و نخبگان علمي جهاد دانشگاهي بسيار ضروريست.

وي تصريح كرد: هر قدر كه جايگاه علمي نظام جمهوري اسلامي ايران بالاتر رود دشمن براي ضربه زدن تلاش صدچندان مي‌كند.

رييس جهاد دانشگاهي افزود: جهاد دانشگاهي در زمينه هاي مختلف علمي داراي جايگاه بالايي است و به همين خاطر بايد مراقبت ويژه از اين مجموعه كرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي خاطرنشان كرد: نيروهاي حراست در واحدها و مراكز و سازمانهاي ما به عنوان بازوي اصلي رؤسا و ياري رسان آنها هستند.

وي با اشاره به برنامه هاي تدوين شده براي آينده جهاد دانشگاهي گفت: براي پيشرفت اين مجموعه با حفظ هويت انقلابي اين نهاد به دنبال تحول در زيرساخت هاي آن هستيم.

دكتر يادگاري تاكيد كرد: جهاد دانشگاهي متعلق به فرد، گروه و جناح خاصي نبوده است و اين رويش مبارك انقلاب متعلق به همه مردم و درخدمت نظام و جامعه مي‌باشد.

 

دكترعلي اصغر زارعي رييس سازمان حراست كل كشور:

نيروهاي حراست بايد، به عنوان يك مشاور امين ، مطلع و آگاه در كنار مديريت، مجموعه خود باشند

 

از ميهمانان ويژه اين همايش دكتر زارعي رييس سازمان حراست كل كشور بود كه در سخناني به تبيين نقش و جايگاه حراست در دستگاه ها و سازمانها پرداخت .

دكتر زارعي گفت: نيروهاي حراست منصب ديده باني نظام را دارند و اين منصب بسيار مهم و مسؤوليت آور است .

وي ادامه داد: حراست ها در نقش ديده باني هميشه در معرض ديد هستند و بايستي خودپايي را براي خود لحاظ نماييم

رييس سازمان حراست كل كشور افزود: حراست ها به منزله حسگرهاي نظام هستند كه بايد به موقع در مقابل تهديدها واكنش صحيح نشان دهند.

وي خاطرنشان كرد: وقت، سرعت، هوشياري، حضور و آگاهي از مشخصات نيروهاي خدوم حراست است به همين منظور بايد خود را با تجهيزات و علم روز هماهنگ كنند.

دكتر زارعي اظهار داشت: در اين حوزه كاري بايد اساس و اصل بر اعتماد و حسن ظن باشد.

وي با اشاره به دشمنان و فعاليت هاي آنها عليه نظام جمهوري اسلامي و ايران گفت: دشمن به اين موضع رسيده است كه به انقلاب اسلامي با جنگ سخت و ابزار سخت نمي‌تواند ضربه بزند. به همين منظور با تغير موضع به جنگ نرم پرداخته است .

رييس سازمان حراست كل كشور افزود: حراست بايد به عنوان يك مشاور امين ، مطلع و آگاه در كنار مديريت مجموعه خود باشند.

وي در همين خصوص خاطرنشان كرد: حراست ها بايد گره گشاي مشكلات و روشن كننده راه در سازمان ها باشند.

دكتر زارعي در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح تهديدهاي جديد پرداخت و گفت: امروز نظام سلطه تمركز خود را بر دو محور نفت و نظام بانكي ايران گذاشته است .

وي لزوم هوشياري سازمانها و مراكز به خصوص مراكز علمي را نسبت به تجهيزات آلوده و حملات سايبري ضروري دانست .

رييس سازمان حراست كل كشور در پايان گفت: امروز گفتمان انقلاب اسلامي، خاكريزهاي نظام سلطه را برهم زده و دشمن از وحدت كلمه ما هراس دارد.

 

معاون هماهنگي و توسعه جهاد دانشگاهي :

به كار حراست نبايد به عنوان شغل نگاه كرد

 

براساس اين گزارش، در ادامه، دكتر هوشنگ زعيم كهن معاون هماهنگي و توسعه جهاد دانشگاهي به ايراد سخنراني پرداخت . وي به نوپا بودن حوزه حراست در جهاد دانشگاهي اشاره كرد و گفت: اگر نيروهاي اين حوزه در همين اول راه به خوبي عمل كنند راه براي ديگران در زمان آينده آسان خواهد بود.

دكتر زعيم كهن كار حراست را بسيار سخت و دشوار دانست و خاطرنشان كرد : داشتن ظرفيت هاي روحي و معنوي در اين حوزه بسيار مهم است .

وي ادامه داد: حفظ اسرار ديگران بار سنگيني است كه بر دوش شما نيروهاي حراست است و بايد تحمل و ظرفيت كافي را داشته باشيد.

معاون هماهنگي و توسعه جهاد دانشگاهي با اشاره به شأنيت و جايگاه حراست افزود: به كار حراست نبايد به عنوان شغل نگاه كرد .

دكتر زعيم كهن خطاب به مديران حراست جهاد دانشگاهي سراسر كشور گفت: براي موفقيت در كارتان بايد با علم روز آشنا باشيد و از قوانين و مقررات نيز مطلع باشيد و در جريان امور مجموعه خود قرار گيريد.

وي در پايان تاكيد كرد: شما در ابتدا يك جهادگر هستيد كه يكسري وظايف خاصي به عنوان حراست بر دوش شما گذاشته شده است .

 

دكتر محمد رضا  اردكاني مشاور رييس و مديركل حراست جهاد دانشگاهي نيز در اين همايش برخي از اهداف برگزاري و برنامه هاي اين حوزه را يادآور شد.

وي لزوم هماهنگي بيشتر بين اعضاي حراست هاي جهاد دانشگاهي در سراسر كشور و بحث آموزش را از مهم ترين اهداف برگزاري اين همايش دانست .

مديركل حراست جهاد دانشگاهي در ادامه گفت: مجموعه هاي علمي پژوهشي كه با دانشجويان و نخبگان سروكار دارند هميشه مورد نظر دشمنان براي ضربه زدن بوده است  و آنها هميشه از پيشرفت هاي ما در حوزه هاي مختلف علمي نگران و ناخوشند فلذا شما شاهد هستيد كه نخبگان ما را به شهادت مي‌رسانند.

دكتر اردكاني ادامه داد: بر همين اساس حراست و حفاظت از اين مجموعه ها از حساست بالايي برخوردار است.

وي افزود: جهاد دانشگاهي هم جزو همين مجموعه هاست كه مديران ارشد اين نهاد انقلابي نيز به موضوع حراست و صيانت تاكيد دارند.

دكتر اردكاني افزود: حضور رياست و معاونين جهاد دانشگاهي در اين همايش نيز خود حكايت از توجه ويژه مسؤولين ارشد اين نهاد دارد.

مديركل حراست جهاد دانشگاهي در ادامه از مديران واحدها و مراكز تابعه نيز خواست با مسؤولين اين حوزه در واحدهاي خود همكاري و هماهنگي لازم را داشته باشند تا به راحتي بتوان در مقابل تهديدهاي احتمالي واكنش به موقع داشت .

مشاور رييس جهاد دانشگاهي در اين همايش نيز پس از استماع نظرات مديران حراست واحدهاي جهاد دانشگاهي به بحث و بررسي مسائل درون گروهي اين حوزه پرداخت .

براين اساس ، كارگاه هاي توجيهي و آموزشي از برنامه هاي ديگر اين همايش بود كه توسط آقايان مقدم و چهارلنگ معاونين حفاظت پرسنلي و حفاظت فيزيكي اداره كل حراست جهاد دانشگاهي همچنين مدرس مدعو برگزار شد.

گفتني است تجليل از اعضاء و مديران نمونه حراست جهاد دانشگاهي و تقدير از مديران كل اسبق اين اداره كل از ديگر برنامه اين همايش بود كه در اين قسمت برنامه از آقاي قربانعلي خطيبي و محمودي از دفتر مركزي و واحد اردبيل با اهداء لوح تقدير به عمل آمد.

همچنين از دكتر زعيم كهن و دكتر اميد مديران كل اسبق حراست اين نهاد نيز تجليل شد.

 

در اين همايش رييس ،معاونين فرهگي و هماهنگي جهاد دانشگاهي ، معاون اداره كل اطلاعات استان خراسان رضوي ، رييس جهاد دانشگاهي واحد خراسان رضوي، مسؤولاني از استان  و مديران حراست واحدهاي جهاد دانشگاهي  حضور داشتند.

٢٢:٢٩ ٢٣/٠٧/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد