١٨:٤٩ ٠٩/٠٤/١٤٠١
آموزشي
جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار کرد؛
سمینار راهکار موفقیت در آزمون کارسناسی ارشد 92

سمینار "راهکارهای موفقیت در آزمون کارسناسی ارشد92و مشاوره تحصیلی با همین موضوع" توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و با مشارکت موسسه آموزشی پوران پژوهش برگزار شد.

به گزلرش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد اصفهان، یک کارشناسان مشاوره آموزشی با بیان اینکه اضطراب، یکی از مسایل مهم بازدرنده در موفقیت کنکور است، اظهار کرد: البته این استرس تا حدی که به نتیجه کنکور ضربه وارد نکند طبیعی است اما اگر از محدوده طبیعی خارج شد باید با مشاوره کارشناسان برطرف شود.

دکتر کیهانی افزود: مدیریت استرس و اضطراب به داوطلب کمک می‌کند تا بتواند زمان خود را برای مطالعه تا کنکور با اعتماد به نفس و به خوبی تنظیم کند.

وی ادامه داد: طبق یک تحقیق آماری، استرس در کنکور نتیجه آن را تا 10 برابر کاهش می‌دهد.

کیهانی به محیط آرام و ساکت برای مطالعه پیش از کنکور به عنوان یکی از موارد مهم در آمادگی اشاره کرد و گفت: نمی‌توان همزمان با درس خواندن به موسیقی گوش داد یا فیلم مشاهده کرد.

وی تاکید کرد: مطالعه در اماکن فاقد آرامش و سکوت، نتیجه را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

این کارشناس آموزشی با بیان اینکه دمای هوای اتاق مطالعه باید 3 تا 4 درجه از دمای عادی منزل کمتر باشد تا گرمای زیاد موجب خواب آلودگی نشود، یادآور شد: اگر نور محل مطالعه به سه قسمت تقسیم شود، دو قسمت نور زرد و یک قسمت نور سفید، استاندارد خواهد بود.

وی به مدیریت خود و خانواده در طول مطالعه برای کنکور اشاره کرد و افزود: در این مدت باید بسیاری از میهمانی‌ها و تفریحات به خصوص در روزهای نزدیک به کنکور حذف شود تا بتوان با مدیریت وقت به نتیجه خوبی رسید.

شانس قبولی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی 50 درصد بالاتر است

در ادامه یکی دیگر از کارشناسان امر آموزش کنکور با اشاره به اینکه برای آمادگی در آزمون‌های سراسری باید ذهن را از هر نکته منفی پاک کرد، گفت: نکاتی همچون پایین بودن هوش یا عدم موفقیت در کنکور سراسری به دلیل دانشجوی دانشگاه آزاد بودن و یا ضعف در درس زبان انگلیسی نمی‌تواند بهانه خوبی برای عدم موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد باشد.

دکتر همایونی تصریح کرد:  طبق آمار سازمان سنجش کشور، شانس قبولی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها به دلیل انگیزه بالای آن‌ها، در حدود 50 درصد بالاتر است.

وی با بیان اینکه هر داوطلب آزمون کارشناسی ارشد باید برای خود رویایی مانند رتبه تک رقمی در آزمون مشخص کند، اظهار کرد: این رویا با تلاش و جنگیدن به هدف تبدیل شده و محقق خواهد شد.

همایونی افزود: پس از مشخص کردن رویای خود، آن را در اتاق مطالعه نصب کرده تا هر روز به آن نگاه کنید.

وی به راهکارهای موفقیت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد اشاره کرد و ادامه داد: قدم نخست برنامه ریزی و مدیریت زمان در مدت آماده شدن برای کنکور کارشناسی ارشد است.

به گفته این کارشناس آموزشی، اجرای برنامه ریزی و مدیریت زمان، آزمون و اصلاح نقاط ضعف از قدم‌های بعدی در موفقیت  آزمون سراسری است.

وی با اشاره به اینکه در بخش مدیریت زمان باید زمان آزاد به صورت دقیق و منطقی مشخص شود، تصریح کرد: اینکه بگوییم از همان روز اول می‌توانیم هر روز 10 ساعت مطالعه کنیم زیاده خواهی است و تداوم ندارد.

مطالعه دروس باید بر اساس ضرایب آنها در کنکور برنامه ریزی شود

همایونی با اشاره به اینکه مطالعه دروس باید بر اساس ضرایب آنها در کنکور برنامه ریزی شود، عنوان کرد: داوطلب باید اطلاعات خود را در دروس با ضریب بالاتر تقویت کند.

وی به مطالعه درس زبان انگلیسی به عنوان یکی از قسمت‌های مهم آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: هر شب قبل از خواب به مدت 15 دقیقه چندین کلمه انگلیسی را بر روی فلش کارت‌هایی نوشته و خوانده شود و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب نیز این مسئله تکرار شود.

این کارشناس آموزشی افزود: این تکرار و تمرین می‌تواند به یادگیری زبان انگلیسی در بلندمدت کمک کند.

در یک روز یک درس خوانده شود

وی با بیان اینکه سعی شود در یک روز یک درس خوانده شود، اظهار کرد: با تکرار و تمرین یک درس در آن روز  موجب تمرکز بر روی همان درس خواهد شد.

همایونی با اشاره به روش صحیح آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد توضیح داد: پیش مطالعه، طرح سوال، خواندن، تفکر کردن و بازیابی از نکات مهم این روش خواهد بود.

همچنین یکی دیگر از کارشناسان آموزشی در این سمینار گفت: داوطلب باید زمان آمادگی خود را به سه بخش اصلی تقسیم کند.

دکتر سلیم ادامه داد: یادگیری مطالب، جمع بندی آن‌ها و افزایش سرعت عمل تست زنی سه بخش مهم در دوران آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سمینار "راهکارهای موفقیت در آزمون کارسناسی ارشد92و مشاوره تحصیلی با همین موضوع" امروز- چهارشنبه 26 مهر ماه- نیز  ساعت 12 در دانشگاه آزاد خمینی‌شهر به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می‌شود.


٠٨:٣٣ ٠٢/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد