٢٢:١٠ ١٠/٠٤/١٤٠١
پژوهشي
رییس جهاد دانشگاهی :
جهاد دانشگاهی بستری برای عملیاتی کردن طرح های علمی است
رییس جهاد دانشگاهی کشور گفت: جهاد دانشگاهی بستری برای عملیاتی کردن طرح های علمی بوده و تبدیل کردن طرح ها به محصول نیمه صنعتی از وظایف جهاد است.

 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، دکتر"محمدحسین یادگاری" صبح امروز در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس ملی زلزله و سازه در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از سال 59 براساس تصمیم ستاد انقلاب فرهنگی به عنوان نهادی در کنار دانشگاه ها مبنی بر هدایت و حمایت از تفکر و فرهنگ جهادی برای کار تحقیقاتی تاسیس شد.

 

وی افزود: این نهاد انقلابی در کنار مراکز تحقیقاتی به جایی رسیده که در رشته های علوم پزشکی، فنی و مهندسی و علوم پایه حرف های زیادی برای گفتن دارد و اقدام ویژه این طرح ها، سلول ها بنیادی است و برای درمان بعضی عوارض بدن انسان و استفاده برای کل موجودات زنده کاربرد داشته و در زمینه خدمات تخصصی درمان ناباروری کارهای خوب و ارزنده ای انجام شده است.

 

یادگاری با بیان اینکه این نهاد انقلابی بستر مناسبی برای فعالیت های علمی است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی بستری برای عملیاتی کردن پایان نامه هایی که کار آنها تا یک مقطعی در دانشگاه ها انجام می شود، بوده و تبدیل کردن طرح ها به محصول نیمه صنعتی از وظایف جهاد است.

 

وی بیان کرد: امیدوایم بتوانیم این بستر را با زیرساخت های مناسب تر و برنامه ریزی کامل کنیم و به عنوان پل بین دانشگاه و صنعت عمل کنیم.

 

رییس جهاد دانشگاهی کشور افزود: در این نهاد انقلابی کارهای ارزنده ای انجام شده اما نتوانسته توقع نظام را برطرف کند و می خواهیم با بازتعریف ماموریت جهاد در دل مراکز تحقیقاتی جایگاهی ارائه کنیم که پل ارتباطی دانشگاه و صنعت باشد و یک مهندسی جدید در نقشه جامع علمی کشور و نظام جمهوری اسلامی درست کنیم که کارهای اززنده ای مانند گذشته انجام دهد.

 

وی در پایان در برگزارکنندگان سومین کنفرانس ملی زلزله در کرمان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم نتیجه و خروجی کنفرانس برای دستگاه های اجرایی کشور مورد استفاده واقع شود.
١٣:٠٣ ٢٩/٠٧/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد