٢٢:١٨ ١٠/٠٤/١٤٠١
فرهنگي
هم‌زمان با نمايشگاه تخصصي فرش دستبافت اصفهان؛
جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از طرح سليقه‌سنجي فرش دستبافت رونمایی می‌کند

طرح پژوهشي با عنوان "سليقه‌سنجي فرش دستبافت" در پانزدهمين نمايشگاه تخصصي – صادرات فرش دستبافت اصفهان توسط مركز پژوهشي علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاد دانشگاهي واحد اصفهان رونمايي مي‌شود.

معاون پژوهشي جهاد دانشگاهي واحد اصفهان با اعلام اين خبر گفت: اين طرح شامل سه فاز  است که در فاز اول سليقه‌ بازديدكنندگان نمايشگاه سال گذشته در زمينه‌ نوع فرش و دستبافته‌هاي مورد علاقه‌ آن‌ها و نظرات بازديد كنندگان در خصوص نمايشگاه برگزار شده در سال گذشته مورد بررسي قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در فاز دوم تجارب دست اندركاران و اصحاب فرش اعم از توليدكنندگان، بافندگان، طراحان و متخصصان دانشگاهي از موانع و مشكلات هنر- صنعت فرش به شكل كيفي توصيف و تفسير می‌شود. هم‌چنين در فاز سوم، ديدگاه‌هاي بازديدكنندگان خارجي مورد بررسي كمي و كيفي قرار خواهد گرفت.

نیکخواه افزود: مراسم رونمايي از اين طرح پژوهشي 14 آبان ماه سال جاری در افتتاحيه‌ پانزدهمين نمايشگاه تخصصي – صادراتي فرش دستبافت با حضور مسؤولان ، فعالان و متخصصان حوزه فرش برگزار می‌شود.

وي افزود: طي برگزاري نمايشگاه نيز، به همت مركز پژوهشي علوم انساني و مطالعات اجتماعي جهاد دانشگاهي واحد اصفهان، نشست‌هاي تخصصي با موضوع "فرش و توريسم"، "فرش و زندگي روزمره"، "فرش و آموزش‌هاي آكادميك" و "فرش و نمايشگاه" برگزار خواهد شد.

نيكخواه بیان کرد:  مركز پژوهشي علوم انساني جهاد دانشگاهي واحد اصفهان براي نخستین بار، اقدام به دعوت از توريست‌هاي خارجي براي بازديد و مشاركت در پانزدهمين نمايشگاه تخصصي – صادرات فرش دستبافت اصفهان نموده است.

وی ادامه داد: به همین منظور غرفه جهاد دانشگاهي واحد اصفهان به شكلي طراحي خواهد شد كه بازديدكنندگان و به ويژه توريست‌هاي بازديد كننده از اين غرفه، بتوانند، ضمن بازديد از محصولات ارایه شده در نمايشگاه، نحوه بافت فرش را از نزديك مشاهده و آن را تجربه نمايند.


١١:١٦ ١٤/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد