١٧:٤٢ ٠٩/٠٤/١٤٠١
پژوهشي
مدیر مرکز پزشکی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی :
ذخیره 800 نمونه خون بند ناف از استان آذربایجان شرقی در بانک خون رویان

   مدیر مرکز پزشکی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: تا کنون 800 نمونه خون بند ناف از سطح استان آذربایجان شرقی در بانک خون رویان جهاددانشگاهی ذخیره شده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی محسن تسلیمی ضمن اعلام این خبر افزود: خون بند ناف به عنوان خون جفتی که در جنین در حال تکوین، داخل رحم جریان دارد دارای سلولهای بسیار پر توان و نامیر است که در اثر تکثیرهای پی در پی دچار پیری نمی شوند و دارای پتانسیل بالقوه برای درمان و یا کاهش شدت بیماریهای صعب العلاج هستند . تسلیمی با اشاره به اهمیت افزایش اطلاعات عموم مردم در خصوص اهمیت ذخیره سازی این خون از نوزادان متولد شده خاطر نشان ساخت: این خون در بانک خون با حفظ هویت خانواده متقاضی به در خواست آنها ذخیره سازی می شود تا در صورت نیاز خانواده در آینده برای خود ویا هر فرد دیگری که از نظر ژنتیکی با نمونه سازگاری کافی داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد. وی با اشاره به فعالیت این مرکز پزشکی به عنوان نمایندگی بانک خون رویان گفت: این مرکز از اواخر بهمن ماه 1387 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون با ذخیره 270 نمونه خون بند ناف از شهرستانهای استان و 530 نمونه از شهر تبریز ، با رشد 50 درصدی ذخیره سازی نسبت به سال مشابه، نقش به سزایی در ترویج حوزه این علم داشته است.

١١:٢٨ ١٤/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد