١٧:٤٩ ٠٩/٠٤/١٤٠١
پژوهشي
دوره آموزشی بیوبسی غده لنفاوی نگهبان در سرطان پستان از سوی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی برگزار می شود
معاونت پژوهشی آموزشی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی ، دوره آموزشی بیوبسی غده لنفاوی نگهبان در سرطان پستان یا sentinel node biopsy in breast cancer  را ویژه جراحان عمومی و متخصصان زنان و پزشکی هسته ای برگزار می کند.
دکتر نسرین السادات علوی عضو هیات علمی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی در گفت و گو با روابط عمومی این پژوهشکده با اعلام این خبر گفت: در گذشته براى درمان سرطان سينه و تشخيص غدد لنفاوى كه درگير سرطان شده اند، 10 تا 15 غده لنفاوى از طريق جراحى برداشته مى شد، اما هم اكنون به شرط مراجعه زودهنگام بيماران فقط غده لنفاوي نگهبان كه در بيشتر اوقات آلوده بودن آن نشانگر آلوده شدن بقيه غدد زيربغل است؛ برداشته و براى تشخيص به پاتولوژى فرستاده مى شود.
جراح پژوهشکده سرطان پستان در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از اين شيوه عوارض پس از عمل همچون تورم دست، ضربه به عروق و اعصاب و دردهاى پس از آن را كاهش مى دهد، ادامه داد: اين شيوه درمانى 10 سال است كه در دنيا به عنوان استاندارد درمانى پذيرفته شده است و در ايران نيز سه سال است كه از اين روش استفاده مى شود
وی افزود: توجه به این موضوع که بسیاری از جراحان هنوز با این روش آشنایی کافی نداشته و بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پستان از مزایای این روش بی بهره اند باعث شد تا دوره مذکور با هدف آشنایی جراحان با روش های نوین بیوبسی غدد لنفاوی ااز سوی پژوهشکده برای اولین بار برگزار گردد.
وی اضافه کرد: شرکت کنندگان در این دوره ضمن آشنایی با اصول و مبانی تئوری ، به صورت عملی نیز با انجام جراحی زنده ، تکنیک های نوین این بحث را آموزش خواهند دید.
معتمدی با اشاره به اینکه این دوره روز پنجشنبه 25 آبان ماه از ساعت 8 لغایت 12 ظهر در محل پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی واقع در خیابان انقلاب - خیابان ابوریحان - خیابان وحید نظری پلاک 45 برگزار می گردد ؛ ادامه داد: با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش برای شرکت در این دوره علاقمندانی که تمایل دارند در این دوره شرکت کنند می توانند با شماره 66488961 تماس حاصل نمایند.

١٥:٠٩ ٠٩/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد