٠٧:٤٣ ٢٩/٠٥/١٤٠١
فرهنگي
بيانيه جهاد دانشگاهي به مناسبت يوم ا... 13 آبان

سيزدهم آبان ماه بي‌ترديد در تاريخ انقلاب اسلامي ايران به نماد ملي مبارزه با استكبار جهاني تبديل شده است، روزيكه دانشجويان مسلمان و پيرو خط امام (ره) با هدف خنثي سازي هميشگي توطئه‌هاي آمريكاي جنايتكار عليه ملت ايران، لانه جاسوسي اين شيطان بزرگ را تسخير نمودند.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي دراين بيانيه آمده است:در حقيقت اندكي بعد از تسخير لانه جاسوسي آمريكا روشن شد كه اين حركت عظيم نقطه عطفي در تاريخ استكبار ستيزي ملت ايران بود و فصلي نو از روابط ايران و جهان استكباري را رقم زد و به همين دليل بود كه امام خميني (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم ياد كردند.

البته اين روز دو حادثه بزرگ تاريخي ديگر را نيز با خود به همراه دارد؛ كشتار بي‌رحمانه جمعي از دانش آموزان و دانشجويان توسط رژيم سفّاك پهلوي در سال 57 و تبعيد امام خميني (ره) به تركيه در سال 43 كه هريك سهم بزرگي در شكل گيري و پيروزي انقلاب اسلامي داشتند و برهمين اساس است كه اين روز، يوم الله نام گرفت.

آنچه در برهه زماني كنوني و در آستانه يوم الله سيزده آبان بيش از هر چيزي اهميت دارد و بايد مورد توجه قرار گيرد، آن است كه مبارزه ملت انقلاب ايران با استكبار جهاني به سركردگي آمريكاي جهانخوار، هنوز پايان نيافته است و اين ملت راسخ تر از گذشته در اين مسير پايمردي و استقامت مي‌نمايند. دشمن اگرچه در اين روزها به كثيف ترين حربه‌ها نظير تحريم، تهديد، ترور و ... متوسل شده است، ليكن به خوبي در مي‌يابد كه ملت مقاوم ايران در اين جنگ تمام عيار از پا نخواهد نشست .

جهادگران جهاد دانشگاهي در آستانه يوم ا... سيزده آبان ضمن تجديد ميثاق با امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... العظمي خامنه‌اي (مدظله العالي) و شهيدان گلگون كفن اين مرز و بوم اعلام مي‌دارند مصم تر از گذشته آرمانهاي اسلام ناب محمدي (ص) و انقلاب اسلامي را دنبال خواهند كرد.

 

١٧:٣١ ١٠/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد