٢٠:٣٣ ١٠/٠٤/١٤٠١
فرهنگي

برگزاری تودیع و معارفه رئيس جهاد دانشگاهي استان سمنان/
رئيس جهاد دانشگاهي :
جهاد دانشگاهي بر مبناي ايمان و تقوا شكل گرفته و وظيفه ما حفظ اين هويت است
رئيس جهاد دانشگاهي كشور و عضو شوراي انقلاب فرهنگي گفت: جهاد دانشگاهي بر مبناي ايمان و تقوا شكل گرفته و وظيفه ما حفظ اين هويت است و ما بر آن هستيم كه با اين تفكر ولايي و ارزشی حركت كنيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه سمنان، محمد حسين يادگاري در جلسه توديع و معارفه سرپرست جهاد دانشگاهي استان سمنان،با اشاره به سفر مقام معظم رهبري به خراسان شمالي افزود: معظم له در اين سفر بر بحث پيشرفت ،توسعه و توجه به جهان بيني اسلامي تأكيد فرمودند و جهاد دانشگاهي همانطوري كه رهبري معظم انقلاب فرموده اند نه يك نهاد كه يك فرهنگ است و لذا مي تواند در تحقق اين دغدغه هاي مقام معظم رهبري نقش آفرينی کند .

 يادگاري با اذعان به اينكه اگر علم،ايمان و تلاش در كنار هم قرار بگيرند ،جهش هاي چند صد ساله را در يك شب طي مي كنيم اظهار كرد: مقام معظم رهبري در آخرين ديدار خود از پژوهشكده رويان فرمودند كه جهاد دانشگاهي و مجموعه رويان با سه ويژگي علم ،ايمان و تلاش توانست جهشي چند صد پله اي را طی كند .

رئيس جهاد دانشگاهي كشور با اشاره به اين بيان رهبري انقلاب كه جهاد دانشگاهي مولود انقلاب است و من به آن اميد و اعتقاد راسخ دارم افزود: اميد است كه جهاد دانشگاهي با اتكاء به اين فرهنگ بتواند همچون گذشته در پيشرفت ،توسعه و بويژه در بحث علم و فن آوري گام هاي بلندي بردارد .

عضو شوراي انقلاب فرهنگي با قدر داني از واحد عبدالهيان رئيس پيشين جهاد دانشگاهي استان سمنان اذعان داشت : اميد است كه حسن رهايي سرپرست جديد جهاد دانشگاهي استان علاوه بر تكميل طرح هاي ناتمام رئيس پيشين جهاد دانشگاهي استان ، منشاء خدمات شاخص تري براي استان سمنان شود.

وي همچنين با شاره به حمايت دولت هاي نهم و دهم از جهاد دانشگاهي خاطر  نشان ساخت: رياست جمهوري ،معاونين و وزراي دولت همكاري خوبي با جهاددانشگاهي داشته و دارند و علاوه بر اين به مراكز علمي و دانشگاهي تكليف شده است كه با اين نهاد انقلابي همكاري و همراهي داشته باشند.

گفتنی است: در این برنامه ضمن قدردانی از واحد عبدالهيان رئيس پيشين جهاد دانشگاهي استان سمنان، حسن رهايي بعنوان سرپرست جديد جهاد دانشگاهي استان معرفی شد.

مدیرکل طرح های عمرانی جهاد دانشگاهي کشور:
پژوهشكده های جهاددانشگاهی متناسب با توانمندی های اقلیمی استان سمنان پیشنهاد شده است
مدیرکل فنی و طرح های عمرانی جهاد دانشگاهي کشور و رئيس سابق جهاد دانشگاهي استان سمنان گفت: برنامه های جهاددانشگاهی استان و پیشنهاد راه اندازی سه پژوهشكده کویر سمنان،گیاهان دارویی شاهرود و پژوهشکده علوم سلولی و مولکولی مهدیشهر و یا مرکز انرژی های بادی دامغان بر مبنای سند توسعه استان و متناسب با توانمندی های اقلیمی استان انجام گرفت و در این سال ها تلاش شد که تمام فعاليتهاي شاخص جهاددانشگاهی، به ايجاد مسيري منتهي گردد كه پیشرفت و توسعه اي را براي استان در پي داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه سمنان، واحد عبدالهيان،امروز 10 آبانماه در مراسم توديع و معارفه رئيس جهاد دانشگاهي استان با اشاره به سه پژوهشكده مصوب جهاد دانشگاهي استان سمنان،خاطر نشان كرد: فراهم كردن مقدمات ايجاد يك پژوهشكده ، پتانسيل و توان علمی و انسانی زيادي مي خواهد كه این مهم به همت جهاد دانشگاهي استان انجام و برنامه ای براي تصويب این سه پژوهشكده آماده شد.

وي فعاليتهاي جهاد دانشگاهي استان در 3 سال گذشته را به دو برنامه ميان مدت و كوتاه مدت تقسيم كرد و افزود: پيگيري لازم جهت فراهم شدن ملزومات و ايجاد گروههاي پژوهشي و مراكز خدمات تخصصي مرتبط با پژوهشكده های مصوب، اخذ توافق لازم جهت تأمين بودجه و اعتبارات ریالی براي آماده سازی زير ساخت ها و تحويل زمين برای ساخت این سه پژوهشکده از فعاليتهاي انجام شده در راستاي برنامه هاي ميان مدت جهاددانشگاهی بوده است.

رئيس سابق جهاد دانشگاهي استان و مدير كل فني و طرح هاي عمراني كشور به فعاليتهاي جاري جهاد دانشگاهي استان نيز اشاره كرد و گفت: افتتاح منطقه خبري ايسنا، افتتاح خبرگزاري قرآني،راه اندازي بسيج دانشجويي،افتتاح شعبه مركز افكارسنجي دانشجويان ایران در استان،راه اندازي كانون نجوم و كانون گردشگري ،انجام بيش از 44 مورد طرح شاخص فرهنگي و افكار سنجي و برگزاري 8 نمايشگاه فرهنگي و هنری در سطح مراكز آموزشي استان از جمله فعاليتهاي جهاد دانشگاهي در حوزه فرهنگي بوده است.

عبدالهييان همچنين انعقاد و اجراي 7 قرارداد پژوهشي ،انعقاد 10 تفاهم نامه همكاري پژوهشي را از فعاليتهاي جهاد دانشگاهي استان در حوزه پژوهشي برشمرد و افزود: بخش اعظم پتانسيل حوزه پژوهشي در راستاي طرح هاي توجيهي و مطالعات ايجاد پژوهشكده ها و تلاش جهت تصويب آنها صرف شده است.

وي دوره هاي آموزشي علمي و كاربردي و دوره های آموزشي كوتاه مدت تخصصي را فعاليتهاي حوزه آموزشي جهاد دانشگاهي استان عنوان كرد و گفت: راه اندازي يك رشته كارشناسي ارشد فناوري اطلاعات – گرايش امنيت اطلاعات در سازمانهاي دولتي ،افزايش کدرشته های مرکز علمي و كاربردي جهاددانشگاهی سمنان از  8 كدرشته به 27 كد رشته و افزايش دانشجویان از 350 به يك هزار و 490 دانشجو و راه اندازي آزماليشگاه عمران از مهمترين فعاليتهاي اين حوزه در سالهای اخیر بوده است.

رئيس سابق جهاد دانشگاهي به فعاليتهاي انجام شده در خصوص توسعه استان اشاره كرد و گفت: علاوه بر اين در اين، دفتر جهاد دانشگاهي در شهرستانهاي مهديشهر ،دامغان و شاهرود راه اندازي شده است.

سرپرست جهاد دانشگاهي استان سمنان:
بزرگترين سرمايه جهاد دانشگاهي عنايات ويژه مقام معظم رهبري است
سرپرست جهاد دانشگاهي استان سمنان گفت: بزرگترين سرمايه جهاد دانشگاهي عنايات ويژه مقام معظم رهبري به اين نهاد انقلابي است

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه سمنان،حسن رهايي امروز 10 آبانماه در مراسم توديع و معارفه رییس جهاددانشگاهي استان که با حضور رییس جهاد دانشگاهي کشور،معاون سیاسی استاندار و جمعی از مدیران اجرایی و روسای دانشگاه های استان در سمنان برگزار شد با اشاره به سخن  مقام معظم رهبري مبني بر اينكه به جهاد دانشگاهي اعتقاد راسخ دارم افزود: جهاد دانشگاهي استان به منظور تداوم پیشرفت های علمی این نهاد از همه ظرفيتهاي استان استفاده خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري در سفر خود به استان سمنان به دو ويژگي بارز مردم استان يعني دينداري و دانش پژوهي تأكيد كردند و اين دو ویژگی،ظرفيت های بسیاری برای فعالیت های جهاد دانشگاهي در استان فراهم کرده است كه اميد است بتوانيم از همه این ظرفيتها به نحو مطلوبی استفاده كنيم.

سرپرست جهاد دانشگاهي استان سمنان در خصوص توسعه جهاد دانشگاهي استان به تصويب 3 پژوهشكده مطالعات كوير ،پژوهشكده گياهان دارويي و پژوهشكده علوم سلولي و مولكولي اشاره كرد و افزود: در خصوص جذب اعتبارات و با همراهی که مدیران ارشد استان با جهاددانشگاهی دارند،تمام توان را به كار خواهيم گرفت تا این مصوبات را پيش ببريم.

وی با بیان اینکه امیدوارم سرباز خوبی برای این نظام باشیم اذعان داشت: جهاددانشگاهی متعلق به مردم و نخبگان استان است و از این رو اعتلای فرهنگی و کمک به پیشرفت های علمی با بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی را ماموریت خود می دانیم.
١٥:٢٢ ١٤/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد