٢١:٢٨ ١٠/٠٤/١٤٠١
فرهنگي
کتاب الغدیر کلید رفع مشکلات جهان اسلام /قیام عاشورا برپایی علم افتاده غدیر بود

استاد حوزه و دانشگاه گفت:  اگر جهان اسلام  غدیر خم را  زنده نگه می داشت و کتاب الغدیر علامه امینی را تحویل می گرفت امروز مشکلاتی مانند فلسطین و میانمار وجود نداشت .

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی حجت اسلام مجتبی نظری در جلسه اخلاق کارکنان جهاددانشگاهی واحد استان با تاکید بر اهمیت عید غدیر و شاخصه های برجسته این روز مبارک نسبت به سایر اعیاد مسلمین خاطر نشان ساخت: غدیر خم روز تکمیل دینی است که حاصل 23 سال تلاش شبانه روزی پیامبر بود. وی افزود: غدیر ارائه نرم افزار مدیریتی خاتم الانبیاء برای تمام جهان اسلام بود که متاسفانه با سهل انگاری بیعت شکننان و تفرقه اندازان نادان همچنان در غربت مانده و حاصل آن چیزی جز وضعیت کنونی مسلمانان در جهان نیست. حجت اسلام نظری در ادامه سخنان خود با اشاره به ارزش والای کتاب الغدیر علامه امینی در حفظ جایگاه این روز بزرگ و نقش آن در اتحاد میان مسلمین بیان داشت: علامه امینی بعد از خواندن 10هزار جلد کتاب، الغدیر را به تحریر در آورد و کتاب الغدیر باید در دانشگاه های ما به عنوان سلاحی علیه دشمنان اسلام و مسیری روشن برای حل اختلافات میان شیعه و سنی باشد. وی گفت: متاسفانه با بروز سوء تفاهمی دیوار محکمی میان شیعه و سنی کشیدند و در این میان وهابیت نهایت سوء استفاده را از این جریان به نفع خود می برد. حجت اسلام نظری یادآور شد: اگر جلوی گسترش وهابیت گرفته شود نه یهودیت و نه صهیون مسیحیت می تواند پیش برود. وی گفت: در تاریخ اسلام اهمیت زیادی برای عاشورا قائل شده اند و تبلیغات مثبت زیادی در این خصوص به پا شده، در حالی که غدیر خم آنگونه که شایسته است گرامی داشته نشده و در واقع ما غدیر را فراموش کرده ایم. وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص که " هر شیعه که اختلاف میان شیعه و سنی بیاندازد صهیونیست است" افزود: کلید ایجاد وحدت میان شیعه و سنی در دست علامه امینی و کتاب الغدیرش است . وی از عدم توجه عموم به ویژه قشر دانشگاهی به فراگیری مفاهیم خطبه غدیر انتقاد کرد و گفت: همچنان که ما در پررنگی قیام عاشورا می کوشیم باید در حفظ پیام روز غدیر و انتقال آن هم با برنامه های کارشناسانه نهایت تلاش خود را به کار بریم همچنان که امامان ما در این امر مهم پای در گودال قتلگاه نهفتند.

١٣:٢٤ ١٥/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد