٠٦:٤٣ ٢٩/٠٥/١٤٠١
کل خبرها
بازديد سخنگوی وزارت امور خارجه از خبرگزاری ايكنا
رامين مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه از دقايقی پيش در تحريريه خبرگزاری ايكنا حضور يافت و در حال بازديد از نخستين و بزرگ‌ترين خبرگزاری قرآنی جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، رامين مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه و هيئت همراه ، چهارشنبه 17 آبان‌ماه، با حضور در تحريريه ايكنا با روند توليد و انتشار اخبار در نخستين و بزرگترين خبرگزاری تخصصی قرآن ‌كريم در جهان اسلام آشنا شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هم‌اكنون در حال بازديد از سرويس‌های داخلی خبرگزاری است و دبيران سرويس‌های مختلف اين خبرگزاری توضيحاتی پيرامون سرويس‌های خبری ايكنا و نحوه توليد و انتشار اخبار ارائه می‌دهند.

لازم به ذكر است، رامين مهمان‌پرست در آبان سال 1388 به عنوان دستيار ويژه وزير امور خارجه و سخنگو انتخاب شد، همچنين رياست مركز ديپلماسی عمومی و رسانه‌ای اين وزارتخانه از جمله مسئوليت‌های اوست.

وی پيش از آن مسئوليت معاون امور كنسولی، امور مجلس و امور ايرانيان خارج از كشور وزارت خارجه را عهده‌دار بود.

مهمان‌پرست همچنين سابقه فعاليت به عنوان سفير جمهوری اسلامی ايران در تايلند و قزاقستان و مديركل هماهنگی امور فرهنگی و معاون مديركل اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه را دارد.

خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) در تاريخ پانزدهم ماه مبارك رمضان 1424 هـ.ق، مقارن با بيستم آبان‌ماه 1382 هجری شمسی، با حضور رئيس وقت جمهوری اسلامی ايران كار خود را با توليد 7 خبر در روز به زبان فارسی آغاز كرد و اينك پس از گذشت 9 سال از فعاليت خود به فضل خدای متعال و عنايات خاصه حضرت ولی‌الله‌الاعظم (ارواحنا فداه)، توانسته است با توليد روزانه 950 خبر به 40 زبان زنده دنيا، از مرز يك ميليون خبر قرآنی گذر كند.

‌تلاش در جهت مهجوريت‌زدايی از معارف قرآن كريم،‌ تلاش برای كاربردی كردن پژوهش‌های قرآنی به‌منظور ورود قرآن به لايه‌های عملی زندگی، اطلاع‌رسانی اخبار و رويدادهای قرآنی و دينی سراسر كشور و حوزه بين‌الملل، ‌ارتقای ضريب فعاليت‌های قرآنی نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران در فضای وب، به منظور تحكيم و تقويت جايگاه الهام‌بخش آن در منطقه و جهان اسلام، آگاهی‌بخشی به اقشار مختلف جامعه با تأكيد بر ترويج فرهنگ متعالی و انسان‌ساز قرآن‌كريم، توليد و تقويت جريان‌های فكری و فرهنگی در حوزه‌های مختلف با محوريت قرآن‌كريم و كمك به ارتقای فرهنگ عمومی با استفاده از مفاهيم قرآنی در زندگی روزمره از جمله اهداف اين خبرگزاری است.
١٥:٤٦ ٢٠/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد