١٧:٤٦ ٠٩/٠٤/١٤٠١
کل خبرها
توسط جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان؛
کارگاه آموزشی«عفاف و حجاب» در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه زاهدان برگزار شد
به همت حوزه معاونت فرهنگی این واحد کارگاه آموزشی«عفاف و حجاب» در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه زاهدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان،به همت حوزه معاونت فرهنگی این واحد کارگاه آموزشی«عفاف و حجاب» در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه زاهدان برگزار شد. در این کارگاه که با حضور پر شور دانشجویان این مرکز همراه بود حجت الاسلام و المسلمین قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مراکز آموزشی ترویج فرهنگ حجاب را در متن کار خود قرار دهند. وی بیان کرد: قشر عظیم دانشجو، قشری تاثیر پذیر و تاثیر گذار در این خصوص هستند. مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:حجاب سدی محکم در مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی است. وی در ادامه به سفاش قرآن در بحث حجاب اشاره کرد و گفت: قرآن کریم برهنگى و کنارگذاشتن لباس را دام شیطان معرفى مى کند و انسانها را از فروافتادن در چنین دامى بر حذر مى دارد. قربانپور افزود: در فرهنگ اسلامی،پوشش برای انگشت نما شدن نیست، پرهیز از بدن نمائی و عریانی و میل به حفظ حریم تن و احساس شرم و عفت،صفت مشترک همه جوامعی است که به نوععی،معنویت را سر لوحه کار های خود قرار داده اند. وی تصریح کرد: فلسفه پوشش اسلامی دارای جنبه های مختلف روانی،خانوادگی،اجتماعی،و بالا بردن احترام فرد و جلوگیری از ابتذال او می باشد به تعبیری می توان گفت حجاب به طور کلی یک مظهر اجتماعی و انسانی است و کسی که آگاهانه پوشش اسلامی را انتخاب می کند یک فرهنگ خاص و یک مکتب خاص را انتخاب کرده است. وی خاطرنشان کرد: رفتار انسان محصول اندیشه و بینش او است. در جامعه اسلامی که هر فرد مسلمان بر اساس جهان بینی و باورهای اعتقادی خویش عمل می کندحجاب نیز نماد و تبلور اعتقادات فردی است. هر اندازه افراد از نظر اعتقادی و مذهبی قویتر باشند، رفتارها، عملکردها و نوع پوشش و لباسشان نیز مطابق با اصول و معیارهای مذهبی و دینی خواهد بود. وی ادامه داد: تضعیف باورها و اعتقادات مذهبی خود معلول چندین عامل است. یکی از عوامل عمده آن القای این تفکر است که دین توانایی حلّ مشکلات بشر را در این زمان ندارد. قربانپور افزود: این تفکر انحرافی باعث شده است تا جوانان و نوجوانان، قوانین و احکام مذهبی را زیر پا بگذارند و به انواع انحرافات اخلاقی از جمله بدحجابی و بی حجابی، رو آورند. مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از مهمترین ریشه های ترویج بی حجابی و بدحجابی، پیدایش خلأ فرهنگی در جامعه است و هیچ جامعه ای تا آمادگی نداشته باشداز فرهنگ بیگانه تأثیر نمی پذیرد. بنابراین تهاجم فرهنگی و وجود الگوهای نامناسب به خودی خود کارساز نیست بلکه نیاز به زمینة مساعد یعنی خلأ فرهنگی و فکری دارد.
٠٨:٣٥ ٢٢/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد