١٥:٢٥ ٠٥/٠١/١٤٠٢
پژوهشي
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی :
جهاددانشگاهی باید در نظام بودجه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد

 نماینده مردم استان ایلام با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی باید در نظام بودجه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد ،گفت :جهاد دانشگاهی از زمان تاسیس در بدو انقلاب تا به امروز منشا خدمات بزرگی بویژه در رمینه تولید علم بوده است به همین علت باید کاری کرد تا این نهاد انقلابی از حالت "بینا بینی" فعلی خود خارج کنیم .

دکتر "احمد شوهانی" در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا" اظهار کرد:باید یک ردیف اعتباری برای جهاد دانشگاهی تحقق یابد تا از حالت فعلی که در گیرودارهای دو بخش خصوصی و دولتی قرار گرفته است،خارج شود.

نماینده مردم ایلام با مقایسه جهاد دانشگاهی با برخی دستگاه های خدماتی مانند بانک ها گفت:یک بانک شاید بتواند از طریق داد وستدهای خود یه عنوان بخش خصوصی خودگردان باشد اما یک نهاد مانند جهاد دانشگاهی آنهم در نقطه ای مانند ایلام نمی تواند با چنین فرآیندی کارها را پیش ببرد .

 وی بااشاره به اینکه همین الان جهاد دانشگاهی استان ایلام و استان های همتراز از نگاه اعتباری با مشکل مواجه اند ،افزود:بنا به ماده 5 قانون استخدامی کشوری این نهاد انقلابی در جرگه دستگاه های اجرایی قابل تعریف است به همین خاطر لازم است یکردیف اعتباری برای آن محقق ساخت تا از حالت فعلی خود خارج شود.

 نماینده مردم ایلام با تاکید براینکه همسایگی استان با کشور عراق یک فرصت ویک ظرفیت مهم اقتصادی قلمداد می شود،افزود:جهاد دانشگاهی با زیر مجموعه های خود از جمله مرکز آموزش علمی کاربردی و مرکز رشد گیاهان دارویی می تواند با جذب دانشجو وکسب بازار عراق در زمینه صادرات علوم به کشور عراق ارز آوری کند.

 وی ایجاد مرکز یا معاونت اموربین الملل در جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام را در حال حاضر یک ضرورت دانست و گفت:جهاد دانشگاهی استان ایلام باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا ظرفیت های نهفته در آأن چنین نگاهی را ایجاب کرده است .

٠٧:٥٢ ٢٣/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد