١٤:٣١ ٠٥/٠١/١٤٠٢
فرهنگي
رييس جهاد دانشگاهي:
فرهنگ جهادي، فرهنگ انحصارطلبي نيست/
برخي مدعيان فرهنگ جهادي، از تفكرات سكولاريستي حمايت كردند


دكتر محمدحسين يادگاري، رييس جهاد دانشگاهي در جلسه شوراي معاونين اين نهاد گفت: با توجه به برنامه هاي كلان و بلندمدت كشور قطعاً بايستي تحول راهبردي در جهاد دانشگاهي صورت پذيرد و اين تحول براساس تفكرات و انديشه‌هاي ديني و اعتقادي است.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي، دكتر يادگاري در ادامه اظهار داشت: تحول جهاد دانشگاهي در مسير حفظ هويت اسلامي - انقلابي براي خدمت مؤثرتر به نظام مقدس جمهوري اسلامي است، البته اين گونه تغيير و تحول برخلاف نگاه جرياني و گروهي است .
وي يادآور شد: فرهنگ جهادي قطعاً بايستي در آرمانها و فرايند تحول راهبردي حفظ و تقويت شود، اما بايد بدانيم، از جمله شاخص‌هاي جهادي و فرهنگ جهادي اعتقاد به ارزشهاي اسلامي، تلاش و كوشش هدفمند، خوب كار كردن و آينده نگري است و فرهنگ جهادي با شاخص همسويي با جرياني خاص تعريف نمي‌شود.
دكتر يادگاري خاطرنشان كرد: كساني كه ادعاي فرهنگ جهادي و تعريف فرهنگ جهادي داشته باشند اما حمايت از تفكرات ليبراليستي، سكولاريستي و استحاله گران را سرلوحه عمل خود قرار دهند، فقط مدعي فرهنگ جهادي هستند.
وي تصريح كرد: نبايد فرهنگ جهادي را براساس گرايش‌هاي خود تعريف كنيم، چرا كساني كه در دوره‌هاي گذشته مسئوليت داشتند برخلاف فرهنگ جهادي به معني حقيقي آن، بستر را براي رويش‌ تفكر ليبرالي و جامعه مدني در حوزه علوم انساني جهاد دانشگاهي فراهم كردند و كمترين اقدام در تعريف و تبيين جامعه مدني برآمده از مدينه النبي (ص) انجام ندادند.
رييس جهاد دانشگاهي گفت: حمايت از استحاله گران‌ و ميدان دادن به آنها خيانت به خون شهدا و نظام است، ما در مسير آرمانهاي حضرت امام خميني (ره) و رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري جهاد‌دانشگاهي را جايگاهي مقدس مي‌دانيم، جهاد دانشگاهي بستري براي فعاليت علمي – فرهنگي براي انقلاب اسلامي است نه براي يك جريان سياسي و فرهنگ جهادي فرهنگ انحصارطلبي نيست.
دكتر يادگاري در پايان افزود: مدعيان فرهنگ جهادي نمي‌توانند برخلاف فرهنگ جهادي عمل كنند و از يك سو شعار فرهنگ جهادي آنها به آسمان برسد اما در عمل تفكر و نيروهاي ليبرال مسلك را حمايت كنند و تفكر و نيروهاي ارزشي وحزب اللهي را به لطايف الحيلي تحقير و منزوي نمايند.

١٢:٠٣ ٢٤/٠٨/١٣٩١
عناوين اصلي
معرفي جهاد دانشگاهي
تشکيلات جهاد دانشگاهي
اخبار جهاد دانشگاهي
انتشارات
اعضاء
نام کاربر
رمز عبور
نظر خواهي
کدامیک از فعالیت های جهاددانشگاهی در پیشبرد توسعه همه جانبه کشور موثرتر می باشند؟تمامي حقوق متعلق به جهاد دانشگاهي مي باشد